Znajdź przyjemność w gotowaniu na nowo!

Jasiek
styczeń29/ 2020

Każdego dnia podejmujemy wybory żywieniowe – decydujemy o tym, co znajdzie się na talerzach naszych i naszych bliskich. Jeszcze nigdy wcześniej nie mieliśmy możliwości wyboru spośród tak wielu produktów. Jednocześnie dzisiaj coraz częściej decydujemy się na gotowe posiłki czy żywność przetworzoną. Dlaczego tak się dzieje?

Brak czasu na gotowanie i celebrowanie posiłków

Najprostszą odpowiedzią na złe nawyki żywieniowe jest najczęściej brak czasu. Zdecydowana większość z nas mieszka w dużych miastach, pracuje w korporacjach. Dojazdy i nadgodziny zabierają nam cenny czas, przez co decydujemy się na gotowe posiłki, aby dodatkowo nie spędzać wolnych chwil w naszych kuchniach. Musimy być jednak świadomi, że regularne spożywanie jedzenia silnie przetworzonego wiąże się z ryzykiem zachorowań na serce, układ krążenia. Silnie przetworzone jedzenie szybko również odbije się na naszej wadze.

Chcąc ustrzec się od problemów tego typu koniecznie podejmujmy bardziej świadome wybory w sklepach spożywczych i stawiajmy na produkty świeże i wartościowe. Gotowanie nie musi zajmować nam wiele czasu – wystarczą odpowiednie przepisy, które znajdziemy zarówno w nowoczesnych książkach kucharskich, jak i w sieci.

Pomoc w gotowaniu!

Aby jak najbardziej uprościć proces gotowania warto zastanowić się nad kupnem nowoczesnych garnków i patelni – jednym z topowych producentów oferujących takie rozwiązania jest marka Notodo i sklep Notodo.pl. Producent proponuje nam innowacyjne komplety garnków kuchennych wykonane ze stali nierdzewnej 18/10, zabezpieczonej przed działaniem korozji, odkształceniami, wysoką temperaturą. Garnki te uzupełniane są o liczne dodatki, takie jak lejki, cedzaki, pokrywki wykonane ze szkła hartowanego. Warto także pomyśleć o patelniach z powłokami ceramicznymi.