Zestaw mebli kuchennych – z czego powinien być wykonany?

Jasiek
październik08/ 2021

Po to kupowany jest zestaw mebli kuchennych, aby służył właścicielom przez bardzo długi czas. Należy więc zwrócić uwagę na to, z jakich dokładnie materiałów meble są wykonane. W sklepach można znaleźć komplety wykonane z różnych materiałów, a także w różnych cenach.

Laminowany zestaw mebli kuchennych

Czy płyty laminowane są dobre? Tak, śmiało można zainwestować w taki komplet mebli, które są zdecydowanie trwalsze od tych, które są lakierowane. Co więcej, warto wiedzieć, że płyty laminowane są tak wykonywane w obecnych czasach, że nie przypominają tego, co kiedyś można było znaleźć w ofercie. Teraz są to meble zdecydowanie bardziej trwalsze, które na dodatek odporne są na zadrapania i uszkodzenia. Kolejną ich zaletą jest to, że nie wymagają one użycia żadnych specjalnych środków, jeżeli chodzi o konserwację. Specjaliści polecają tego typu meble w szczególności dla rodzin z dziećmi.

Meble do kuchni wykonane z akrylu

Akryl również może stać się bazą do tego, aby wykonać zestaw mebli kuchennych. Na pierwszy rzut oka, często mylony jest z lakierem. Może i w wyglądzie podobne, różnią się jednak od siebie w swojej strukturze. Tego typu meble można kupić w wysokim połysku. Jest on również dostępny w wersji matowej, co też cieszy się dużym powodzeniem w ostatnich czasach. Matowe meble kuchenne świetnie prezentują się w pomieszczeniach urządzonych zgodnie z nowoczesnymi trendami. Warto wiedzieć, że jest to materiał, który zawiera w sobie jony srebra, dzięki czemu w całości jest on antybakteryjny.