Wynajem długoterminowy pojazdów ciężarowych

Jasiek
lipiec22/ 2022

Będąc przedsiębiorcą zarządzającym branżą TSL ma się ciężki orzech do zgryzienia. Chodzi tutaj o utrzymanie rentowności firmy jednocześnie wyposażając ją w nowoczesne samochody ciężarowe, które będą pracować na firmę. Jednak nie tak łatwo pozyskać wysokiej jakości pojazdy w dobrych cenach. Na początku trzeba zgromadzić pokaźny kapitał, a dopiero potem włożyć go w zakup pojazdów ciężarowych. Czy da się inaczej?

 

Wynajem długoterminowy – stabilność comiesięcznych wydatków

 

Odpowiedzią na wezwania przedsiębiorców o uzyskanie nowoczesnych pojazdów bez wkładania ogromu początkowego kapitału jest wynajem długoterminowy. Wynajem długoterminowy to opcja, która polega na udostepnieniu danego pojazdu na okres z reguły od 12 miesięcy dla danego przedsiębiorcy. Przez ten okres czasu może on korzystać z jego usług dowolnie przewożąc towary i wykonując własne zlecenia. Największym atutem jaki prezentuje wynajem długoterminowy jest stabilność comiesięcznych kosztów – a to w branży przewozowej ogromny atut, który bardzo ciężko uzyskać. Zawsze z samochodami ciężarowymi może się coś stać – drobne bądź większe naprawy czy oczekiwanie w kolejkach na przeglądy techniczne może spowodować nie lada przestoje, których każdy chciałby uniknąć. W przypadku korzystania z usługi jaką jest wynajem długoterminowy wszystkie usterki naprawiane są przez formalnego właściciela pojazdu. Gdy naprawa trwa zbyt długo to zazwyczaj na czas nieobecności pojazdu udostępniany jest podobny samochód zastępczy przez co każde zlecenie może być wykonane w terminie.

 

Wynajem długoterminowy dostępny jest zarówno dla klientów prywatnych jak i większych firm przewozowych. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią firmę, która będzie posiadała pozytywne opinie. Wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko problemów i bezpiecznie rozwijać własny biznes.

 

Podsumowanie

 

Wynajem długoterminowy to nie jedyna opcja, którą udostępniają firmy wynajmujące pojazdy. Dla osób, które chcą spróbować czy tka forma im odpowiada istnieje opcja wybrania wynajmu krótkoterminowego bądź średnioterminowego na podobnych zasadach.