Wybuduj własny dom – tanie domy pod klucz

Jasiek
kwiecień14/ 2020

Marzenie o własnym domu możemy dzisiaj zrealizować znacznie łatwiej niż dekadę czy dwie dekady temu – jest to możliwe za sprawą nowoczesnych domów drewnianych. Szukając odpowiedniego domu dla siebie warto rozważyć kupno domu z drewna – ten rodzaj budownictwa staje się coraz popularniejszy w naszym kraju. Czy wiesz dlaczego?

Domy szkieletowe drewniane

Dlaczego tak wiele osób decyduje się na dom w konstrukcji szkieletowej? Podstawowym zagadnieniem jest oczywiście cena – szacuje się, że domy drewniane są tańsze nawet o 35%! Dodatkowo taki dom wspiera nasz portfel – zastosowanie licznych technologii pozwala na odzyskiwanie ciepła wewnątrz domu, co przekłada się na znaczne zmniejszenie rachunków za ogrzewanie w czasie jesieni czy zimy. To doskonała alternatywa dla szybujących cen mieszkań, szczególnie w dużych i średnich miastach, gdzie niewielkie mieszkania dostępne są w cenie… małego domku!

Jak budowany jest dom drewniany? Całość opiera się na drewnianym szkielecie – szkielet staje na fundamentach, które są jednocześnie jedynym elementem wymagającym schnięcia w takim domu. Ściany domu tworzone są z półfabrykatów – stawiane są one w błyskawicznym tempie, a w ich wnętrzu umieszczana jest odpowiednia ocieplina o określonej grubości. Drewniane tanie domy pod klucz to prawdziwa gratka dla osób, które nie chcą czekać miesiącami na własne lokum czy kupować  u dewelopera.

W jakim czasie budowany jest dom drewniany?

Okazuje się, że budowa domu drewnianego trwa znacznie krócej niż w przypadku domów murowanych. Dom w stanie surowym oddaje się już po 2 miesiącach. Domy w stanie deweloperskim gotowe są po 4 miesiącach. Wśród oferowanych projektów znajdziemy domy parterowe, domy z możliwością zabudowania poddasza, domy piętrowe z tarasami, domy z garażami.