Rodzinny wyjazd na narty – jak go zorganizować?

Jasiek
grudzień30/ 2022

Wyjazd na narty jest bardzo dobrym pomysłem, jeśli lubimy spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu oraz jesteśmy zwolennikami sportów zimowych, takich jak np. narciarstwo. Wystarczy odpowiednie przygotowanie się do wyjazdu i dokładne zaplanowanie istotnych elementów, takich jak posiłki i zakwaterowanie na czas pobytu. Warto o tym pamiętać już przed wyjazdem, gdyż znalezienie hotelu na ostatnią chwilę może okazać się trudne. Pamiętajmy też, że konieczne jest odpowiednie ubranie, które znajdziemy w sklepach sportowych i ubezpieczenie – bardzo ważne, gdy wybieramy się na urlop – szczególnie z dziećmi. Dobre przygotowanie do wyjazdu to połowa sukcesu, tym bardziej gdy wybieramy się na wyjazd po raz pierwszy i nie mamy jeszcze z tym doświadczenia.

rodzinny wyjazd na narty - domkinadpotokiem.com

Organizacja czasu na wyjeździe – oferta ośrodków narciarskich

Fajnym pomysłem na spędzanie czasu na wyjeździe jest skorzystanie z gotowej oferty ośrodków np. w Krynicy Zdrój lub Tyliczu. Stacja narciarska w Krynicy oferuje bardzo korzystny karnet – skipass, który łączy ze sobą trzy ośrodki z terenu Krynicy oraz Tylicza. Jeżeli chcecie zaoszczędzić, to będzie najlepsza opcja, gdyż nie musicie ograniczać się do jednego miejsca ani też korzystać z różnych ofert osobno. Zwróćcie uwagę, że jeżeli wykupujemy karnet na cały tydzień, to dostajemy wówczas niższe ceny za karnety. Dla dzieci także przewidziane są zniżki. Jeżeli lubimy także zaoszczędzić czas – warto zabrać ze sobą własny sprzęt i zapewnić sobie nieograniczone szusowanie na stokach, tym samym zminimalizować ryzyko spędzania czasu w kolejkach do wypożyczania sprzętu. Tym samym, dobrze jest zastanowić się, kiedy właściwie chcemy jechać na narty? Super wyborem jest niski sezon – czyli czas kiedy oblężenie na stokach jest zdecydowanie mniejsze.

sauna fińska domki letniskowe domki nad potokiem - rodzinny pobyt w górach

Zakwaterowanie podczas wycieczki na narty – gdzie nocować ?

Często w poszukiwaniu miejsca na nocleg kierujemy się tym, aby po całym dniu spędzonym na stoku móc w pełni wypocząć, zrelaksować się i poczuć swobodnie np. w gronie bliskich lub znajomych. To doskonały powód, aby nie korzystać z oferty przypadkowego hotelu, gdzie jesteśmy w otoczeniu obcych ludzi i trudno byłoby poczuć w nim swobodę. Wówczas dobrym rozwiązaniem są całoroczne domki letniskowe, takie jak np. Domki nad Potokiem – domki letniskowe w miejscowości Muszynka. Oprócz pełnej swobody zaoferują nam głęboki relaks, gdyż do wyboru mamy tam również inne atrakcje. Możemy skorzystać np. z kąpieli w baliach ogrodowych z podgrzewaną wodą czy sauny. A dla tych, którzy wciąż mają za mało wrażeń – można zrobić kulig lub wypożyczyć skutery śnieżne. Szczególnie istotne, gdy na zimową przygodę zabieramy ze sobą dzieci. Natomiast jeśli wolicie bardziej spokojne wieczory z filmem – domki wyposażone są w TV oraz darmowe WiFi.

zakwaterowanie w czasie wyjazdu - rodzinny pobyt domkinadpotokiem.com

Wyżywienie na wyjeździe – co można zorganizować?

Posiłek podczas wysiłku jest niezwykle istotny i należy o tym zawsze pamiętać, również podczas wyjazdu na narty. Z reguły każdy ośrodek narciarski oferuje jedzenie w swoich restauracjach czy barach i zapewne przyjemnie jest np. napić się gorącej czekolady w przerwie między kolejnymi zjazdami. Natomiast jeśli wolelibyśmy posilić się w spokojnym miejscu to warto zdecydować się na posiłek w miejscu, jakie oferuje teren ośrodka – np. Domki nad Potokiem mają świetnie wyposażone kuchnie, dzięki czemu możemy przygotować jedzenie na własną rękę lub poprosić o pomoc w organizacji cateringu. Korzystając z tej opcji mamy możliwość spróbować jak smakują np. lokalne specjały.

Taki wyjazd na narty to rewelacyjne rozwiązanie dla całej rodziny!

________

dy-abroad.pl pulications.org zobacz