Prywatne ubezpieczenia zdrowotne – zadbaj o siebie

Jasiek
styczeń12/ 2020

Nasze zdrowie jest niezwykle cenne – przekonujemy się jednak o tym zazwyczaj dopiero wtedy, kiedy chorujemy i czujemy się źle. Współcześnie polska służba zdrowia boryka się z wieloma problemami, które sprawiają, że najbardziej cierpimy my: pacjenci. Czy istnieją alternatywy dla długich kolejek i odległych terminów u specjalistów? Okazuje się, że tak – to prywatna opieka medyczna.

Problemy w polskiej służbie zdrowia

Niedostateczna ilość lekarzy, zamykanie kolejnych oddziałów szpitalnych oraz odległe terminy – to największe problemy polskiej służby zdrowia. W sytuacji tej cierpią najbardziej osoby przewlekle chore, które muszą mieć stały kontakt z lekarzem. Alternatywą mogą okazać się prywatne ubezpieczenia zdrowotne, oferowane przez największych ubezpieczycieli na polskim rynku. Co mogą nam oni zaoferować?

Znajdź najlepsze ubezpieczenie dla siebie

Poszukiwania ubezpieczenia zdrowotnego warto zacząć od strony mfind.pl, która na podstawie naszego wieku i miejsca zamieszkania wskaże nam najbardziej korzystne oferty w okolicy. Okazuje się, że podstawowe pakiety zdrowotne dostępne są już od 40 zł miesięcznie! W ramach takiego pakietu otrzymujemy przede wszystkim pomoc lekarza internisty lub lekarza domowego, jak również pomoc trzech specjalistów, możliwość wykonywania badań ambulatoryjnych i zabiegów pielęgniarskich. W przypadku droższych pakietów liczba specjalistów znacząco się zwiększa, przez co możemy jeszcze lepiej dbać o własne zdrowie i samopoczucie.

Zaletą prywatnej służby zdrowia jest przede wszystkim możliwość umówienia się do lekarza pierwszego kontaktu jeszcze tego samego dnia. Rejestracje odbywają się telefonicznie lub za pomocą specjalnej platformy internetowej. Potwierdzenie wizyty najczęściej dostajemy w formie SMS.