Plafony sufitowe do każdego domu i każdego pomieszczenia w domu

Jasiek
kwiecień23/ 2023

W poszukiwaniu opraw oświetleniowych warto zwrócić uwagę na plafony sufitowe. Stanowią one coraz większą część oferty sklepów z oświetleniem. Dzieje się tak z co najmniej kilku powodów. Ten rodzaj opraw ma bowiem liczne zalety, które warto rozważyć.

Oprawy sufitowe są ekonomiczne

Ten rodzaj opraw warto rozważyć w pierwszej kolejności ze względów ekonomicznych. Plafony sufitowe najczęściej występują ze zintegrowanymi LED-ami. W tradycyjnych wersjach, na żarówki, można z kolei zastosować wkręcane świetlówki ledowe.

Z tego powodu plafon sufitowy to bardzo oszczędne rozwiązanie. Diody LED pobierają bardzo mało energii, co z pewnością pozytywnie odbije się na rachunkach za prąd. Alternatywnie, można pomieszczenie rozświetlić bardziej niż przy tradycyjnych rodzajach źródeł światła, na przykład poprzez zastosowanie więcej niż jednego punktu świetlnego w danym pomieszczeniu.

Plafony sufitowe świetnie wyglądają

Asortyment plafonów do montażu na suficie jest bardzo szeroki. Najczęściej są to formy nowoczesne, ale takie o bardziej tradycyjnym wzornictwie również można znaleźć. Duży wybór jest też pod względem rozmiarów, kolorystyki czy materiału wykończeniowego.

W efekcie nikt nie powinien mieć problemu z wyborem odpowiedniego dla siebie, niezależnie od preferencji. Idealny plafon sufitowy znajdzie zarówno zwolennik minimalizmu, jak i miłośnik bardziej wyszukanego wzornictwa. Jest duża szansa, że posiadacze żyrandoli również zostaną przekonani do zmiany rodzaju oprawy na plafon.

Plafony sufitowe mają szerokie zastosowanie

Plafon sufitowy to rodzaj oprawy, który można stosować nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, choć takich jest najwięcej. Plafony można z powodzeniem zamontować w każdym pomieszczeniu, od sypialni, przez pokój dzienny, po łazienkę. Do tych ostatnich warto rozważyć wersje zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci.

Duża oferta i różnorodne wzornictwo powodują, że sufitowe plafony można też stosować w innych niż mieszkalne pomieszczeniach. Świetnie sprawdzą się one w różnego rodzaju gabinetach, salonach usługowych czy nawet biurach.