Na czym polega USG 3D?

Na czym polega USG 3D?
Jasiek
marzec19/ 2021

Przyszli rodzice bardzo często zastanawiają się, jak ich maluszek będzie wyglądać, gdy się już urodzi. Czy będzie miał może mały zadarty nosek, piękne duże oczy oraz po którym z rodziców odziedziczy minki? Dzisiaj już z odpowiedziami na te oraz wiele innych pytań, przyszli rodzice wcale nie muszą czekać aż do samego porodu. Dzięki nowoczesnej aparaturze już na wczesnym etapie ciąży możemy zobaczyć rzeczywisty obraz dziecka. Od niedawna w Polsce ginekolodzy wykorzystują do tego bardzo profesjonalny i nowoczesny aparat ultrasonograficzny, który wykonuje badanie 3D/4D HD Live.

USG 3D to metoda na dokładniejsze wykrycie wszelkich wad płodu

Badanie USG 3D służy nie tylko do podglądania malucha, ale pozwala zarówno lekarzowi oraz rodzicom dokładniej przyjrzeć się twarzy i czaszce dziecka, ocenić umiejscowienie uszu, czy też rozpoznać płeć. USG 3D pozwala również na bardzo dokładną diagnostykę wad płodu. Dzięki tej nowoczesnej technologii lekarz może dokładnie obejrzeć serce nienarodzonego dziecka w kilku płaszczyznach i ocenić jego ośrodkowy układ nerwowy. Ponadto badanie to pozwala również na rozpoznanie cech płodu, które mogą świadczyć o jakichkolwiek wadach genetycznych czy wrodzonych, jak i wadach strukturalnych serca, które będzie można zoperować od razu po narodzeniu.

Oferta Centrum Zdrowia Medfemina

Centrum Zdrowia Medfemina zapewnia wszystkim pacjentom dostęp do nowoczesnych usług medycznych pod opieką profesjonalnych i doświadczonych lekarzy. Medfemina posiada najnowszej generacji sprzęt, dzięki któremu badanie USG zostanie zawsze wykonane, na najwyższej klasy światowej aparacie. Wszystkie aparaty posiadają funkcję HD Live służącą do wykonywania najbardziej efektownych zdjęć oraz filmów w technice 3D/4D.