Komoda łazienkowa – funkcjonalny mebel

Jasiek
luty13/ 2020

W dawnych czasach do łazienki zapraszane były meble odporne na wilgoć. Bardziej celowało się w funkcjonalność niż w estetykę. Dzisiaj czasy się zmieniają. Meble, które spotykane są w salonie równie dobrze można ustawić w łazience. Jednym z takich mebli jest komoda łazienkowa.

Estetyczna i funkcjonalna komoda łazienkowa

To chyba jeden z najlepszych mebli, który łączy w sobie funkcjonalność oraz estetykę, zmieniając w pozytywny sposób charakter całego pomieszczenia. Z zimnej, chłodnej łazienki przechodzimy do klimatycznego, swojskiego pomieszczenia, gdzie można czuć się naprawdę przytulnie. W szczególności, jeżeli nasza komoda łazienkowa będzie posiadała wiklinowe kosze do przechowywania lub piękne zdobienia na drzwiach od szafek i szuflad. Dużą popularnością cieszą się komody w stylu retro, które nawiązują do złotych i jakże dobrze przez nas wspominanych czasów. 

Praktycznie i dobrze

Niezależnie od tego jaka komoda łazienkowa zagości u nas, pamiętajmy jednak o kilku podstawowych rzeczach. Po pierwsze wilgoć! Z reguły meble są dzisiaj tak stworzone, że są zabezpieczone przed takimi czynnikami. Komoda stojąca w salonie może zagościć w łazience. Chyba, że posiada ona blat zrobiony z naturalnego drewna dębowego. Wtedy trzeba zrezygnować z ustawienia tego mebla w łazience. Jest to materiał, który pod wpływem skraplającej się pary zaczyna “pracować” i może doprowadzić do uszkodzeń, odkształceń wpływając niekorzystnie na estetykę całego mebla. A przecież nie o to nam chodzi wstawiając taki mebel do łazienki.