Jak ustawić meble do salonu?

Jasiek
lipiec31/ 2020

Meble do salonu należy ustawić w odpowiedni sposób, aby cieszyć się nie tylko ciekawą aranżacją, ale również funkcjonalnym rozstawieniem wszystkich sprzętów. Aranżację całego pomieszczenia należy przemyśleć zanim zakupi się meble do pokoju.

Meble do salonu – kanapa

Jakie meble do salonu kupić? Przede wszystkim kanapę lub sofę. Czasem taki mebel może zostać zastąpiony narożnikiem. Posiadając już taki mebel w głowie, pomyślmy w pierwszej kolejności gdzie go ustawić. Jeżeli mamy do czynienia z dużym pomieszczeniem, to postarajmy się ustawić taki mebel na samym środku, gdzie stworzymy przestrzeń wypoczynkową. Potem od tego środka będziemy planowali resztę aranżacji całego salonu. Sofa/kanapa ma stać się takim punktem odniesienia, ponieważ jest ona numerem jeden najważniejszym w całym pokoju dziennym. Można zrezygnować z komody, regału, ale z kanapy w salonie nie.

Meble do salonu a małe pomieszczenie

Meble do salonu w mieszkaniu na pewno nie będą duże. Wszystko przez to, że w blokach mamy do czynienia z małymi pomieszczeniami. W takich wypadkach należy pomyśleć o maksymalnym ustawieniu mebli przy maksymalnym wykorzystaniu powierzchni. Kanapa nie będzie tym razem stała na środku, tylko wyląduje pod ściana, aby zapewnić przejścia między innymi meblami. Odpowiednio ustawiona kanapa razem ze stolikiem do kawy stworzy przestrzeń, gdzie będzie można się zrelaksować, ale także, gdzie zawsze będzie można zaprosić swoich gości. Odpowiednie meble do małych salonów zawsze można wybrać przy pomocy specjalistów od aranżacji wnętrz.