Huśtawka balkonowa – niebanalny mebel wypoczynkowy

Jasiek
grudzień02/ 2021

 

Zaprojektowanie wygodnej strefy wypoczynkowej na balkonie jeszcze nigdy nie było tak proste. Dzięki elementom takim jak leżanki ogrodowe czy huśtawka balkonowa możemy stworzyć idealny kącik do odpoczynku. Na co zwracać uwagę podczas kupowania wybranych mebli na balkon? Jak w prosty sposób udekorować balkon?

Huśtawka balkonowa – prosty sposób na nietuzinkowy balkon

Szukając oryginalnych mebli balkonowych, warto zwrócić uwagę na fotele w kształcie kokonów. Huśtawka balkonowa to propozycja, która nie tylko pozwoli na wygodny odpoczynek, ale też całkowicie odmieni postrzeganie przestrzeni balkonowej. Nowoczesne huśtawki balkonowe to propozycja zarówno dla miłośników współczesnego designu, jak i osób, które szukają nietuzinkowych mebli. Huśtawka balkonowa pozwoli na oderwanie się od ziemi i dosłowne bujanie w obłokach! Huśtawka z technorattanu oparta jest na lekkiej konstrukcji z aluminium – poprzez malowanie proszkowe aluminium zabezpieczone jest przed wilgocią oraz pojawianiem się ognisk korozji. Wierzch mebla tworzy plecionka technorattanowa – tworzywo to jest wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne, działanie wilgoci czy wnikanie brudu. Technorattan nie jest również podatny na promieniowanie UV – oznacza to, że po wielu latach użytkowania nie straci on pięknego koloru – mówią pracownicy sklepu Oltre.pl.

 Huśtawka balkonowa z siedziskiem w formie kokonu

Elementem, który przyciąga najwięcej uwagi w przypadku huśtawek balkonowych jest siedzisko w kształcie obszernego kokonu. Wewnątrz kokonu użytkownik ochroni się zarówno przed silnym słońcem, jak i powiewami wiatru. Wnętrze kokonu warto uzupełnić o miękkie poduszki oraz pledy czy koce. Kokon w okresie jesieni i zimy można wnieść do mieszkania lub też przykryć dedykowanym pokrowcem ogrodowym.