Domy drewniane pod klucz – nowoczesne aranżacje wnętrz

Jasiek
styczeń26/ 2020

Domy drewniane pod klucz w większości mogą kojarzyć z domami wiejskimi leżącymi na uboczu z dala od wielkich miast. Tego rodzaju domy to również świetna baza do tego aby pokazać swoje zamiłowanie do nowoczesnego i minimalistycznego stylu.

Nowoczesne domy drewniane pod klucz

Domy drewniane pod klucz w stylu nowoczesnym to jasne wnętrza. Do wyboru mamy pozostawienie naturalnego koloru drewna na ścianach lub też pobielenie całej powierzchni. Który wybór będzie lepszy? Zależy to tylko od nas, bowiem zarówno brąz (jasny lub ciemny) drewna lub kolor biały prezentują się tak samo efektywnie. W salonie w nowoczesnym domu drewnianym warto postawić kominek odpowiedzialny również za ogrzewanie. Obudowa takiego kominka może być wykonana z granitowych skał, np. z pięknie prezentującego się czarnego, marmurowego bloku. 

Wyposażenie wnętrz

Nowoczesne domy drewniane pod klucz to chłodne wnętrza, które powinny posiadać odpowiednie oświetlenie. Przy czym, jeżeli pozostajemy przy naturalnym kolorze drewna na ścianach to musimy pamiętać o lampach (np. małych, punktowych) w najbardziej zacienionych miejscach, gdzie nie dosięga światło z dużej lampy pod sufitem. Przy białych ścianach jest mniejszy problem z oświetleniem. Dobrym wyborem będą lampy w stylu industrialnym dającym przyjemne, ciepłe światło. Wybierając meble do takich wnętrz stawiajmy na dużą obecność metalowych elementów, które będą uzupełnione przeszkleniami. Pamiętajmy jednak o tym, że styl nowoczesny ceni prostotę i minimalną (zerową) ilość zdobień.