Depilacja laserowa – sposób na gładką i miękką skórę  

Jasiek
kwiecień18/ 2022

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który jako jedyny spośród dostępnych metod depilacyjnych jest w stanie usunąć zbędnie odrastające włosy do końca życia. Tradycyjne metody jak kupno i rozgrzewanie wosku, stosowanie pianek i żeli depilujących czy żyletek nie spowoduje usunięcie owłosienia na długo. Często nawet na drugi dzień trzeba znów golić swoją skórę. Wynika z tego, że depilacja laserowa ma sporą przewagę nad konkurencją…

 

Depilacja laserowa – jak działa?

 

Depilacja laserowa swoje działanie opiera na skoncentrowanej wiązce lasera. Jest on napędzany przez prąd elektryczny i za jego pośrednictwem produkuje wiązkę światła o określonej długości fali. Jest ona ustalana manualnie przez osobę wykonującą zabieg, bądź automatycznie. W dzisiejszych czasach nowoczesne lasery same dostosowują swoją moc i długość fali do skóry, którą depilują. Ogranicza to ryzyko błędu ludzkiego, który mógłby powstać w wyniku złego dostosowania wiązki światła do rodzaju skóry klienta.

 

Następnie wiązka światła przechodzi do skóry natrafiając na jej barwnik – melaninę. Melanina obecna jest nie tylko w skórze, ale również w strukturze włosa nadając mu kolor. Im więcej melaniny tym włos jest ciemniejszy i łatwiej go zniszczyć. Dlaczego?

 

Zobacz także: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-poznan-fabryczna/

 

Nagrzana melanina powoduje uszkodzenie cebulki włosowej sprawiając, że włos już nie odrośnie. W teorii im ciemniejszy kolor włosa, tym więcej melaniny, tym wnętrze struktury włosa jest bardziej nagrzane. Wynika z tego, że wtedy łatwiej zniszczyć cebulkę włosa i zapewnić skuteczność depilacji laserowej. Niestety osoby o jasnych włosach z reguły muszą dłużej uczęszczać na sesje depilacyjne aby uzyskać satysfakcjonujące efekty.

 

Depilacja laserowa – Poznań Fabryczna

 

Coraz częściej wykonywanym zabiegiem jest właśnie depilacja laserowa. Poznań Fabryczna jest dzielnicą Polski, w której znajduje się wiele doświadczonych salonów depilacyjnych. Właśnie do takich miejsc warto się udać, aby wykonać zabieg. Duże sieci mają nowoczesny sprzęt, wykwalifikowany personel i korzystne rabaty.