Czym jest kabel koncentryczny

Czym jest kabel koncentryczny
Jasiek
grudzień22/ 2020

Planujemy założyć telewizję w domu? Do prawidłowego montażu niezbędne będzie wykorzystanie odpowiednich elementów. Oprócz zakupu idealnego telewizora, który zawsze się nam marzył pamiętajmy również o dobraniu kabla koncentrycznego.

Kabel koncentryczny (koncentryk) to nic innego jak najzwyklejszy przewód antenowy, dzięki któremu możliwy jest odbiór sygnału oraz przesyłanie go do telewizora. Łącze to najczęściej wykorzystywane jest w systemach telewizji przemysłowej, do montażu anten, do odbioru telewizji kablowej w domu oraz przy połączeniach audio-wideo.

Jaki kabel koncentryczny wybrać?

To jaki koncentryk wybierzemy będzie zależało od rodzaju instalacji antenowej. Do prostych połączeń w zupełności wystarczy jednożyłowy przewód, ale do bardziej złożonych potrzebny już będzie dobór kabla podwójnego. Natomiast do instalacji zbiorczych adekwatny będzie kabel poczwórny.

Sklep z artykułami elektrycznymi

Asortyment sklepu elektryczny.pl jest bardzo zróżnicowany. Znajdziemy w nim elementy elektryczne, które pochodzą wyłącznie od zaufanych producentów, między innymi osprzęt elektroinstalacyjny, automaty schodowe oraz rozdzielnice natynkowe i podtynkowe. Sklep elektryczny.pl posiada wieloletnie doświadczenie, które pozwala zaspokoić nawet najbardziej wymagającego klienta.