Części do samochodów ciężarowych

Jasiek
styczeń12/ 2023

Samochody ciężarowe są najważniejszym elementem jeśli chodzi o transport materiałów i wykonywanie prawidłowego łańcucha dostaw w każdym kraju. Są to dość drogie pojazdy, o które warto szczególnie dbać. Czasem zdarza się, że potrzebują pomocy w postaci naprawy uszkodzeń i skorzystania z usług sklep części. Ciągnik siodłowy bez odpowiednich zamienników nie będzie mógł pracować – a takich części, które wymagają uwagi jest sporo. Niektóre z nich powinno się wymieniać regularnie, a niektóre z nich są potrzebne w przypadku naprawy pojazdów po wypadkach. Jednak czasem, aby samochód funkcjonował prawidłowo powinno zadbać się o najbardziej podstawowe części i dodatki takie jak filtry.

Filtry do samochodów ciężarowych – rodzaje 

Filtry są tak naprawdę bardzo istotnym elementem podczas funkcjonowania każdego pojazdu. Ich zadaniem jest ochrona różnych, poważniejszych części samochodowych przed zanieczyszczeniami, które wbrew pozorom potrafią wyrządzić im nie lada krzywdę. Do najważniejszych filtrów, które trzeba wymieniać regularnie zalicza się:

-Filtry olejowe; olej jest bardzo ważnym elementem każdego silnika. Niestety z czasem również potrafi się zużywać i zanieczyszczać. Według badań dzieje się to średnio co 10-15 tysięcy przejechanych kilometrów. Bez filtrów oleju wypadałoby do niego sporo zanieczyszczeń co pogorszyłoby pracę serca każdego samochodu jakim jest silnik.

-Filtry powietrza; w dzisiejszych czasach powietrze zwłaszcza w dużych miastach jest bardzo mocno zanieczyszczone. Filtry zabezpieczają przed pochłanianiem mikropyłu i absorbowaniem go na najważniejszych elementach samochodu. Wszystkie te ,,brudy” zatrzymują na swojej powierzchni.

-Filtry paliwa; mimo, że na pierwszy rzut oka paliwo jest czyste rzeczywistość czasem bywa z gołą odmienna. Często znajdują się w nim mikrocząstki, które sprawiają, że jakość dostarczanego paliwa znacznie spada. Zadaniem filtrów jest oczyszczenie paliwa z takich dodatków sprawiając, że auto będzie dobrze funkcjonowało.

Podsumowanie

Części zamienne do samochodów ciężarowych są bardzo ważne. Warto znaleźć zaufanego dystrybutora bądź hurtownie części, która zapewni świadczenie usług na odpowiednim poziomie.