Cena drzewek bonsai

Jasiek
wrzesień12/ 2022

W obecnych czasach bardzo cenione są drzewka bonsai. Można je zakupić w przystępnych cenach. Można je zakupić w lokalnym centrum ogrodniczym. Warto dowiedzieć się, dlaczego drzewo bonsai jest tak cenione na całym świecie.

Bonsai ceny

Okazuje się, że ceny drzewek bonsai znacznie się różnią w zależności od wybranego sklepu bądź kraju. W Polsce można je zakupić w przystępnych cenach. Wiele z nich dostępnych jest w centrach ogrodniczych. Warto jednak zaznaczyć, że dostępność drzew wyższej klasy jest nieco bardziej ograniczona. Obecnie drzewo wysokiej jakości jest bardzo rzadkie.

Standardowe drzewko bonsai można zakupić za kilkadziesiąt złotych. Najtańsze sztuki dostępne są za około 20-30 zł. Warto wiedzieć, że ze względu na rygorystyczne ograniczenia transportowe, import drzewek bonsai z Japonii do Europy bądź USA jest nieco ograniczony. Okazuje się, że zdecydowana większość gatunków drzew musi mieć nagi system korzeniowy, a ponadto przejść kwarantannę, co bywa bardzo problematyczne. Nierzadko taki proces trwa nawet pół roku.

Drzewko bonsai ceny

Warto zaznaczyć, że w przypadku drzewek bonsai korzenie pozbawione podłoża to dość spory stres dla starszych drzew. Jedynie parę gatunków jest w stanie to wytrzymać. Dlatego z ograniczoną dostępnością rośnie również cena. Na samym początku warto skupić się jednak na średniej jakości oraz tanich materiałach. Okazuje się, że cena drzewek bonsai jest uzależniona od paru czynników. Największe ma zdecydowanie wiek oraz forma.

Co istotne, drzewka bonsai nierzadko są uważane za stare oraz drogie. Ponadto są ciężkie w uprawie oraz pielęgnacji. Dlatego wiele osób twierdzi, iż im dojrzalszy wygląd bonsai, tym wyższa jest jego cena. W praktyce okazuje się, że jest to prawda. Obecnie najdroższe drzewa są bardzo stare, a ponadto hodowane w doniczkach przez długi okres.

Czy warto zakupić drzewo bonsai?

Drzewka bonsai są bardzo cenione nie tylko w Japonii, ale również w wielu innych krajach. Eksportowane są praktycznie do wszystkich krajów Europy. Również w Polsce w wielu ogrodach można zobaczyć takie drzewka.

Co ciekawe, bardzo dużo tanich drzew jest uprawianych w Chinach. Jest to spowodowane tym, że produkcja w tym kraju jest tania. Drzewka bonsai można zakupić w wielu sklepach ogrodniczych. Dostępne są w przystępnych cenach, co jest kwestią priorytetową dla wielu ludzi. Drzewko bonsai jest cenione w naszym kraju od lat. Świetnie wygląda w ogrodzie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bonsai ceny.