Szczotki do odkurzaczy Rowenta  

Jasiek
lipiec22/ 2022

 

Dobrej jakości szczotki do odkurzaczy to podstawowe akcesorium każdego odkurzacza. Dzięki nim może on oczyszczać najróżniejsze powierzchnie bez obaw o ich uszkodzenie. Dlatego zawsze w swojej szafie warto mieć różne szczotki do odkurzaczy. Rowenta jest sprawdzoną firmą, która produkuje bardzo różnorodne i cenione szczotki spełniające potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Szczotki do odkurzaczy Rowenta – rodzaje i specyfikacja

 

Szczotki do odkurzaczy Rowenta występują w różnych kompozycjach. Dzięki temu klient może wybrać szczotkę, która będzie najbardziej odpowiadać jego preferencjom. Do najpopularniejszych rodzajów szczotek zalicza się:

-Szczotki do odkurzaczy Rowenta typu T; literka T oznacza tutaj kształt szczotki. Są one jednymi z najpowszechniejszych i najbardziej uniwersalnych szczotek jakie istnieją na rynku. Są odpowiednie zarówno podczas czyszczenia dywanów jak i paneli idealnie zbierając cały kurz. Dzięki swojej budowie łatwo się nią manewruje podczas odkurzania pomieszczeń, w których znajdują się meble.

 

-Szczotki do odkurzaczy Rowenta typu okrągłego; posiadają one okrągły kształt bardzo często wyposażony w gumowe kółka. Dzięki nim są bardzo bezpieczne dla kafelków, paneli czy podłóg drewnianych, które odkurzają. Gumowe kółka zapewnią odpowiedni poślizg przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka zarysowania.

 

-Szczotki do odkurzaczy Rowenta typu tapicerskiego; są one niewielkie. Posiadają statyczny kształt zbudowany z plastiku. Bardzo często wykorzystywany jest podczas oczyszczania wytapicerowanych powierzchni sofy bądź foteli domowych. One również mają tendencję do brudzenia się dlatego ich regularne odkurzanie jest bardzo ważne. To powierzchnie, o których często się zapomina. Z pewnością nie będzie to odpowiednie dla alergików.

 

Podsumowanie

 

Jak widać istnieje wiele gatunków szczotek do odkurzaczy. Wcześniej wymienione szczotki są jedynie przykładami. W rzeczywistości jest ich o wiele więcej dlatego warto zrobić odpowiednie rozeznanie przed ich zakupem.