Przepuklina

Przepuklina
Jasiek
wrzesień18/ 2020

Ciało ludzkie składa się z wielu wyspecjalizowanych struktur, które zazwyczaj oddzielone są od siebie różnymi błonami oraz warstwami tkanek łącznych, zazwyczaj wzmacnianymi przez mięśnie. W przypadku urazów lub różnych chorób może się zdarzyć, że bariery te zostaną nadwątlone. Efektem tego jest zwykle przepuklina.

Walka z przepukliną

O przepuklinie mówimy wtedy, kiedy tkanki z jednego obszaru przedostają się do innego obszaru ciała, a czasami nawet przedostają się w kierunku zewnętrznych powłok ciała. Przepukliny najczęściej powstają w okolicach pępka, brzucha i pachwin, gdzie występują naturalne słabe punkty powłok oddzielających różne układy. W zależności od stopnia, w jakim elementy jednego układu przedostają się w miejsce, gdzie ich nie powinno być, przepuklina może być drobną niedogodnością lub stanem zagrażającym życiu. Jeśli nie jest możliwe leczenie zachowawcze, wykonywana jest operacja przepukliny, której zadaniem jest zamknięcie dróg patologicznego przemieszczania się tkanek i umieszczenie ich z powrotem na swoim miejscu.

Szpital Medfemina – operacja przepukliny

W szpitalu Medfemina oferujemy szeroki zakres zabiegów chirurgicznych z wykorzystaniem nowoczesnych technik operacyjnych oraz opiekę najlepszych specjalistów. Sprawdźcie szczegóły – operacja przepukliny Wrocław.