Lastryko w hiszpańskim wydaniu

Lastryko w hiszpańskim wydaniu
Jasiek
listopad16/ 2021

Lastryko jest tworzywem, którego nazwa wielu osobom wydaje się tajemnicza. Nic dziwnego. Choć jego historia sięga starożytności, przez stulecia nie wykorzystywano go zbyt często. Z czasem lastryko stało się więc rozwiązaniem wspominanym jedynie przez nielicznych. Sytuacja zmieniła się w drugiej połowie dwudziestego wieku. Również dzisiaj trudno nie oprzeć się wrażeniu, że lastryko wraca do łask.

Co ważne, dzięki kolekcji płytek podłogowych Arcana Stracciatella pozbywa się ono opinii tworzywa nieco kiczowatego. To nieszablonowe rozwiązanie ma szansę na zaistnienie także w polskich domach dzięki niebanalnej propozycji, jaką są płytki podłogowe Arcana Stracciatella Nacar.

Hiszpańskie kafle uważnym obserwatorom mogą skojarzyć się z weneckimi podłogami. Okazuje się przy tym, że nie ma tu mowy ani o skojarzeniu przypadkowym, ani nietrafionym. Ich twórcy mocno inspirowali się czasami minionymi, choć starali się również o nadanie płytkom tych cech, jakie są bliskie sercu współczesnych odbiorców. Efekt końcowy można opisać jako bardziej niż udany.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się ze szczegółową ofertą na eurolazienki.pl.