Gres czy kamień naturalny?

Gres czy kamień naturalny?
Jasiek
luty11/ 2020

Prawdziwym kuchennym hitem jest kamień naturalny, który może się tutaj pojawiać w wielu różnych odmianach. Mamy granity, bazalty, piaskowce i całą masę innych ciekawych opcji. Sęk w tym, że kamień naturalny to najczęściej dość drogie rozwiązanie i jeśli chcemy stworzyć z niego podłogi oraz inne elementy, musimy mieć gruby portfel. Dlatego coraz częściej w miejsce kamienia naturalnego wstawiamy gres.

Tańsza alternatywa

W największym uproszczeniu płytki do kuchni zamiast kamienia naturalnego to opcja wyraźnie tańsza, ale równocześnie praktycznie pod każdym względem trochę gorsza. Kamień jest bowiem nieporównanie bardziej wytrzymały i do tego, jest tylko został odpowiednio dobrany, będzie cechował się wyższą jakością. Z kolei płytki do kuchni dają nam trochę większe pole manewru, ponieważ kamień naturalny to po prostu kamień – dostępne są tylko takie wzory i kolory, jakie pojawiają się w naturze. Są one oczywiście bardzo zróżnicowane oraz naprawdę ładne, ale mimo wszystko płytki do kuchni oferują nam więcej nietypowych możliwości.

Szukasz inspiracji? Odwiedź naszą Galerię Wnętrz Mera

Nie wiesz jak urządzić swoją kuchnię? Szukasz wyjątkowych inspiracji oraz dobrej jakości mebli i płytek? Sprawdź ofertę Galerii Wnętrz Mera – płytki do kuchni w Bielsku Białej.