Ginekomastia u mężczyzn

Ginekomastia u mężczyzn
Jasiek
marzec15/ 2021

Choć niełatwo w to uwierzyć od razu, ale gruczoły piersiowe istnieją również u mężczyzn. Zazwyczaj, kiedy funkcjonują one bez zarzutu, to nie zwracamy na nie szczególnej uwagi, jednak należy pamiętać, że mężczyźni również są objęci ryzykiem, które dotyczy chorób piersi. Jedną z takich męskich przypadłości jest właśnie ginekomastia.

Co powoduje i jak leczyć ginekomastię?

Główną przyczyną tego schorzenia jest nieprawidłowo działająca gospodarka hormonalna w organizmie mężczyzny. Ma ona podłoże fizjologiczne bądź patologiczne. Często wpływ na jej pojawienie się mają również przyjmowane niektóre lekarstwa. Choroba ta występuje samodzielnie i jest powikłaniem innego schorzenia lub jego objawem. Fizjologiczne powiększenie piersi czasem ma miejsce u chłopców, około 3–5 dnia życia, ale trwa to wtedy około miesiąca, a następnie w okresie dojrzewania i mniej więcej czas trwania to kilka miesięcy. Przyczyną jest wtedy zbyt duże stężenie żeńskiego hormonu płciowego w stosunku do testosteronu. Zdarza się jednak, że ginekomastia może ulec utrwaleniu, w związku z dużą otyłością chłopca.

Oferta szpitala chirurgicznego Medfemina

Medfemina to godny polecenia szpital chirurgiczny we Wrocławiu, który zatrudnia doświadczonych lekarzy specjalistów. Medfemina oferuje szerokie spektrum zabiegów chirurgicznych z użyciem małoinwazyjnych metod operacyjnych Sprawdź ofertę – ginekomastia we Wrocławiu.

Tagi: