Czym jest labioplastyka?

Czym jest labioplastyka?
Jasiek
marzec18/ 2021

Pod dość mało znanym terminem labioplastyki kryje się nic innego jak zabieg korekcji wyglądu warg sromowych mniejszych lub większych. To zabieg, który wchodzi w zakres chirurgii estetycznej. Labioplastyka polega na zmianie wielkości lub kształtu warg sromowych. Ginekologia estetyczna (plastyczna) jest bardzo prężnie rozwijającą się w ciągu ostatnich kliku lat gałęzią medycyny. Lecz pamiętajmy, że nie o samą estetykę jednak tylko chodzi.

Wskazania do wykonania labioplastyki

Labioplastyka jest bardzo często wskazana do przeprowadzenia z powodów zdrowotnych u pacjentek, którym doskwierają nadmiernie przerośnięte wargi sromowe. Niestety zbyt duże wargi sromowe są narażone na otarcia od bielizny oraz spodni i mogą powstawać na nich bolesne rany, zwłaszcza w przypadku aktywnego tryby życia, na przykład uprawiania sportów. Sprzyjają one także rozwojowi bardzo wielu infekcji intymnych. U niektórych kobiet ten problem daje również uczucie dyskomfortu w sferze seksualnej. Dlatego właśnie coraz częściej kobiety z tą przypadłością decydują się na operację ich zmniejszenia oraz zmiany kształtu.

Oferta szpitala Medfemina

Szpital Medfemina we Wrocławiu oferuje bardzo szeroki zakres diagnostyki, jak i leczenia z dziedziny ginekologii, położnictwa oraz chirurgii. Mocną stroną szpitala jest również ginekologia estetyczna, która w ogromnym stopniu przyczynia się do podniesienia komfortu psychicznego i fizycznego pacjentki. Zapraszamy na konsultacje do Szpitala Medfemina. Sprawdź ofertę – plastyka warg sromowych.