Zestawy tarasowe – co jest teraz na czasie?

Jasiek
sierpień01/ 2019

Ogrody otaczające nowoczesne domy zachwycają  swoją estetyką i funkcjonalnością. Dopracowane do perfekcji aranżacje są sumą wielu komponentów – zieleni, mebli, sprzętu, oświetlenia, dekoracji… Jednym z najważniejszych elementów tworzących ogrodową mozaikę jest umeblowanie. Jakie modele królują w tym sezonie w modnych ogrodach? Sprawdź!

Technorattanowe narożniki

Nowoczesne ogrody dalekie są od prowizoryczności. Wręcz przeciwnie – zewnętrzne przestrzenie stają się przedłużeniem eleganckich, stylowych salonów. Pożądany efekt w ogrodzie architekci uzyskują poprzez ustawienie w sercu aranżacji mebli tapicerowanych. Szczególnie dużą popularnością cieszą się narożniki technorattanowe o modułowej budowie. Tego typu kanapy są odporne na działanie zmiennych warunków pogodowych i składają się z mobilnych elementów, które można zestawiać ze sobą w dowolnych konfiguracjach, zmieniając tym samym formę mebla.

Rattanowe zestawy tarasowe

Do łask w wielkim stylu powraca rattan! W katalogach czołowych producentów coraz częściej znaleźć możemy wyplatane z naturalnego, azjatyckiego surowca krzesła, fotele, kanapy i huśtawki wnoszące do aranżacji naturalne ciepło. Rattanowe, nowoczesne meble łączą w  sobie naturalność z minimalizmem. Zestaw tarasowy wykonany z rattanu będzie mile widziany nie tylko w ogrodzie, ale również w modnej jadalni czy salonie.

Designerskie huśtawki

Kochasz leniuchować i wygrzewać się na słońcu? W takim razie na Twoim tarasie, balkonie czy w altanie nie może zabraknąć designerskiej huśtawki! Bijące rekordy popularności modele w niczym nie przypominają klasycznych, bujanych ławek, jakie jeszcze do niedawna znajdowały się w naszych ogrodach. Zamiast nich rządzą jednoosobowe, zabudowane modele w formie wypełnionego miękką poduchą kokonu.

https://elkbuntu.net https://casasantuariosc.com https://goldavocado.pl