Weranda jesienią

Weranda jesienią
Jasiek
wrzesień13/ 2017

Chyba nie ma wspanialszego miejsca od rozkosznej werandy do tego, żeby delektować się smakami jesieni i podziwiać jej bogatą kolorystykę. Tutaj panuje urok sam w sobie, jeśli tylko odrobinę się postaramy i udoskonalimy nasze jesienne centrum odpoczynku i wyciszenia. Warto pomyśleć o kilku rozwiązaniach praktycznych jak i o pomysłowych dekoracjach, które upiększą jeszcze werandę.

Meble całoroczne

Technorattanowe meble ogrodowe to doskonałe przedmioty do doskonałego miejsca. Nie musimy martwić się tym, że nasze ukochane fotele czy kanapy zmokną podczas jesiennych deszczów. Wystarczy schować tylko poduszki siedziskowe i oparciowe.

Meble z technorattanu to meble całoroczne, więc mogą stać na werandzie na okrągło. Zapewniając nam idealny wypoczynek. Stając się podstawą do urządzania miłych podwieczorków i smakowitych obiadów, podczas których zaserwujemy dania oparte na warzywach i owocach prosto z naszego ogrodu warzywnego. Jesienne inspiracje okazują się niewyczerpalne.

Dekoracje jesienne

Drewniana weranda nadaje się doskonale do tego, żeby zamienić ją w pozawerbalne zaproszenie do domu. Latem pomogą to uczynić kwitnące kwiaty, zimą ogrodowe dekoracje świąteczne, a jesienią – pomysłowe ozdoby w dyniowym stylu. Dynie w każdej postaci, ułożone w rozmaite figury, większe i mniejsze.

Do tego sztuczne dynie w postaci świeczników czy lampionów. Pomarańczowe dodatki, takie jak obrus na stole czy poduszki, podkreślą całość jesiennej kompozycji. Fantastycznie dopełnią ją zasuszone bukiety liści czy kwiatów. Także zawieszone w różnych miejscach werandy.

Promienniki i paleniska

Na każdej jesiennej werandzie przydadzą się promienniki podczerwieni i paleniska gazowe. Ogrzeją one atmosferę i sprzyjać będą spotkaniom na zewnątrz nawet wtedy, gdy zrobi się chłodniej. Staną się źródłem rozkosznego ciepła.