To kuchnia czy salon?

To kuchnia czy salon?
Jasiek
grudzień08/ 2017

Dzisiejszy styl bycia opiera się na zacieraniu granic pomiędzy różnymi strefami, czynnościami, miejscami. Nie oddzielamy już wszystkiego od siebie tak diametralnie jak dawniej. Praca przenika się z wypoczynkiem, a wykonywanie obowiązków z rozrywkami. Życie rodzinne przeplata się z zawodowym, czemu sprzyja chociażby praca zdalna, wykonywana w domowym zaciszu. Także nasze wnętrza nie są takie jak kiedyś, ale dostosowują się do tego stylu bycia nastawionego na robieniu wielu rzeczy jednocześnie.

Ekskluzywne meble kuchenne

Współczesne meble kuchenne wyglądają naprawdę zjawiskowo, o czym przekonamy się na stronie gama-sklep.com.pl. Zarówno meble wybitnie nowoczesne jak i meble kuchenne tradycyjne prezentują się jak salonowe meblościanki. Wykonuje się je z nowoczesnych materiałów, które decydują nie tylko o ich solidności, ale także o świetnym efekcie wizualnym.

Meble tapicerowane do kuchni?

Standardowo w kuchni stawiamy stół z krzesłami. Zresztą nie robimy tak zawsze, bo w małych pomieszczeniach taki komplet się po prostu nie zmieści. Jednak jeśli mamy trochę miejsca, to decydujemy się na stół kuchenny uzupełniony krzesłami. Czasami są one tapicerowane, a cały zestaw przypomina bardziej meble jadalniane czy salonowe.

Coraz chętniej jednak w kuchni stawimy także meble tapicerowane, takiej jak sofy dwuosobowe czy fotele. Kuchnia jako miejsce wyjątkowo przytulne w ten sposób staje się takim salonikiem pełnym smaków i zapachów, w którym z przyjemnością przebywamy.

Dekoracje kuchenne czy salonowe?

Również jeśli chodzi o sam sposób dekorowania przestrzeni kuchennej, to zdecydowanie zbliża się on do tego salonowego, wyrafinowanego, artystycznego. W dzisiejszych kuchniach na ścianach spotykamy intrygujące reprodukcje czy wielkoformatowe obrazy.