Sztuka ogrodu – jak ją tworzyć?

Sztuka ogrodu – jak ją tworzyć?
Jasiek
listopad06/ 2017

Dzieła sztuki to efekty pracy nie tylko artystów, którzy swoje prace prezentują w galeriach. Zwykły ogród stanie się zupełnie niezwykły, gdy wprowadzimy do niego pierwiastek twórczości. Ars longa, vita brevis. Sztuka jest długowieczna, a życie krótkie. Dlatego warto korzystać z uroków życia tu i teraz, wzbogacając je sztuką. Przestrzeń ogrodu fantastycznie się do tego nadaje. Możemy w niej tworzyć lub eksponować twórczość bezgraniczną i fantastyczną.

Kreatywność bez granic

Ogrody to najlepsze miejsca do tego, żeby eksperymentować w nich ze sztuką. Tworząc dzieła, które niekoniecznie muszą charakteryzować się wybitnym artyzmem, ale takie – które stanowią ekspresję naszego potencjału wyobrażeniowego. W przestrzeni ogrodu naprawdę można odkryć siebie, kiedy tylko znajdziemy odrobinę czasu na wymyślanie i realizowanie projektów. Mogą to być rustykalne rzeźby drewniane albo awangardowe instalacje, nawiązujące do urody postindustrialnych konstrukcji artystycznych. Także własnoręcznie wykonane czy ozdobione meble z drewna odsłonią nasze zdolności.

Aranżacje z wyobraźnią

Sztuką ogrodu są także wymyślane i tworzone przez nas aranżacje, których elegancję podkreślą na pewno stylowe meble ogrodowe. Na przykład w wersji technorattanowej czy aluminiowej. Jeśli nie wiemy, jak wybrać meble na taras, czy jak umeblować oryginalnie patio, to nowoczesne przedmioty w stylu Garden Space okażą się strzałem w dziesiątkę. Pomogą stworzyć niezwykłe stylizacje, fantazyjne i nietuzinkowe.

Rzeźby ogrodowe

Bezpośrednio sztukę do przestrzeni ogrodu wprowadzą oryginalne rzeźby ogrodowe. Najlepiej takie niepowtarzalne i stanowiące wyraz autentycznego artyzmu. Na przykład drewniane figury nawiązujące do wierzeń ludowych czy kamienne dzieła spod znaku sztuki organicznej.

http://rosequarterdevelopment.org/ubezpieczenie-motocykla-fakty-i-mity/ Zestawy mebli do salonu https://venndo.pl/salon-serce-domu-i-miejsce-idealne-do-odpoczynku/