Sypialnia w drewnie – czy to dobry pomysł?

Sypialnia w drewnie – czy to dobry pomysł?
Jasiek
sierpień31/ 2017

Urządzenie sypialni zazwyczaj zostawiamy sobie na sam koniec remontowania mieszkania: pomieszczenie to według wielu nie wymaga specjalnych mebli, dodatków. My przekonujemy jednak, że odpowiednie meble mogą nie tylko zmienić charakter tego pomieszczenia, ale i mocno wpłynąć na komfort naszego snu!

Lite drewno – materiał odporny na uszkodzenia, działanie wilgoci

Lite drewno znane jest od dawna, jednak dopiero od kilku lat na nowo staje się popularne – wszystko za sprawą nowoczesnego designu oraz możliwości, jakie daje współczesna obróbka. Drewno lite posiada wysoką gęstość, przez co jest odporne na uszkodzenia, odkształcanie, zarysowania. Na długo zachowuje swój elegancki kolor. Lite drewno pozyskiwane jest z takich materiałów jak buk, dąb, sosna, dzięki czemu zapewniona jest duża różnorodność kolorystyczna. Jakie produkty zaoferują nam producenci? Przede wszystkim są to łóżka drewniane, ale i szafki nocne, duże szafy na wymiar, eleganckie i nowoczesne toaletki. Łóżko drewniane do sypialni to świetny wybór – stabilna konstrukcja sprawia, że rama nie wygnie się nawet po wielu latach. Dodatkowo tacy producenci jak Visby od razu zaproponują nam również wygodne materace. Interesując się łóżkami drewnianymi  zwróćmy uwagę na różnorodność dodatków oferowanych przez producenta. Zazwyczaj są to wewnętrzne komory (również w formie wysuwanych szuflad), ale i półautomatyczne stelaże, tapicerowane zagłówki.

Jak podkreślić elegancję drewna?

Aby sypialnia stała się miejscem naprawdę przytulnym konieczne jest zadbanie o detale. Dobrym rozwiązaniem będą szafki nocne z tego samego materiału oraz ustawienie na nich klasycznych lampek nocnych, rzucających delikatne światło na pomieszczenie. Takie lampki nie tylko ułatwią czytanie wieczorami, ale pozwolą też na stworzenie kameralnego klimatu.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

https://mainejug.org https://benmizrachi.com https://merikotka.com