Skrzynki z plastiku do magazynu – czy to się opłaca?

Jasiek
maj08/ 2018

Każdy przedsiębiorca w pewnym momencie staje przed wyborem: jaki system magazynowania wybrać do swojej firmy, by usprawnić pracę i w bezpieczny sposób przechowywać wyroby i narzędzia pracy? Odpowiedź na to pytanie jest naprawdę prosta i tylko jedna – skrzynki z plastiku do magazynu. Dlaczego?

Skrzynia do magazynu – dlaczego plastik?

Polipropylen, czyli popularnie nazwany plastik, to najlepszy materiał na skrzynki magazynowe. Ze względu na to, że jest to materiał bardzo plastyczny w odpowiedniej temperaturze obróbki, można go formułować na wiele kształtów. Dlatego też do wyboru są skrzynki magazynowe o naprawdę przeróżnych pojemnościach i funkcjach (otwarte, ażurowe, z zamykanym wieczkiem czy z otwieranym dnem). Ile zachcianek, tyle możliwości.

Początkowo, kiedy plastik jest poddawany obróbce, jest plastyczny niczym modelina. Pozwala to na utworzenie odpowiedniego modelu i kształtu skrzynki. Następnie gotowy wyrób zostaje pozostawiony do wystygnięcia. W tym czasie plastik twardnieje na tyle, że można taką skrzynię z powodzeniem użytkować. Nie ma jednak obawy przed tym, że w momencie przechowywania wyrobów na zewnątrz, w upalny dzień, skrzynie się rozpadną. Nie rozpadną. Aby tak się stało, temperatura powietrza musiałaby sięgać niemal 230 stopni Celsjusza (mniej więcej w takiej temperaturze formułuje się różne przedmioty z polipropylenu). Zatem żadne warunki pogodowe nie są w stanie wpłynąć na jakość i funkcjonalność skrzynki magazynowej.

Plastik daje jeszcze jedną możliwość. Ze względu na to, że jest lekkim ale i wytrzymałym tworzywem, pozwala przechowywać wyroby czy narzędzia w stosach. Skrzynki magazynowe można piętrować bez obawy o ich uszkodzenie. Takie skrzynki z plastiku do magazynu są wyposażone w systemy do łatwego ustawiania na sobie kolejnych pojemników.

Czy zatem wśród tak wielu zalet można znaleźć choć jedną wadę?

Skrzynia do magazynu – wady

Najistotniejszą wadą, nad którą zawsze przedsiębiorcy się dłużej zastanawiają, to cena. Niestety plastik jest droższy od drewna. Jednak patrząc przyszłościowo, lepiej jest wydać nieco więcej pieniążków i cieszyć się latami ze skrzynek, niż wydać mniej i co chwilę kupować nowe. Jednak wybór należy do przedsiębiorców.

Kuchnia zabudowana Witryna do kuchni https://beesafe.pl/porady/carpooling/