Ruch to zdrowie. Taniec Ci to powie!

Jasiek
grudzień05/ 2020

Stare dobre przysłowie: „Ruch to zdrowie” chyba nigdy nie straci na swojej wartości. Kto z nas nie nabiera rumieńców, gdy po kilkugodzinnym siedzeniu w domu, wybiera się na 30-minutowy spacer? Taki rodzaj rekreacji to świetny sposób na zapewnienie ciału podstawowych potrzeb ruchowych i dotlenienie organizmu. Jeszcze lepiej, gdy regularnie uprawia się sport. Każda jego forma, czy będzie to piłka nożna, pływanie, czy bieg na 1000 metrów, jest odpowiedzią na przysłowie przytoczone na początku. Obecnie coraz częściej podejmowaną aktywnością fizyczną jest taniec.

Zalety bycia w ruchu

Im człowiek więcej się rusza, tym paradoksalnie ma więcej siły na wykonywanie codziennych obowiązków. Adrenalina i wydzielane endorfiny dostarczają organizmowi mnóstwa energii. Wcale nie trzeba wypijać hektolitrów kawy dziennie, aby pobudzić ciało do działania! Wystarczy pół godziny intensywnego ruchu, aby krew w żyłach zaczęła krążyć szybciej, a dostateczna ilość tlenu dotarła do mózgu.

Systematyczne zajęcia ruchowe, w krótkim czasie przyniosą spore zmiany, a my sami będziemy zaskoczeni. Ciało stanie się bowiem bardziej sprawne, poprawią się: nasza wydolność płuc, kondycja fizyczna, przemiana materii oraz koncentracja. Warto więc zastanowić się jak wpleść minimalną dawkę sportu, czy rekreacji w nasze życie, a przy tym zrobić to tak, aby wybrana przez nas aktywność sprawiała nam przyjemność.

Taniec – źródło szczęścia

Jeśli nie przepadamy za bieganiem, nie zmuszajmy się do joggingu. Jeśli nie lubimy pływać, nie wykupujmy karnetu na basen. Postawny na coś, co jest dla nas przyjemne. Prawdziwą frajdę przynosi taniec. Dlaczego? Ponieważ liczba stylów podbijających rynek taneczny i zdobywających nowe grona wielbicieli wciąż rośnie. Kiedyś była to zumba i pole dance, w ostatnim czasie na popularności zyskał np. shuffle dance. Dzięki poszerzającej się ofercie zyskujemy pewność, że znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Gdzie zapisać się na zajęcia?

Taniec jest na topie, z powodzeniem znajdziemy więc studio tańca zarówno w małej miejscowości, większym mieście, jak i metropolii. Aby wziąć udział w zajęciach tanecznych, wystarczy wybrać się do najbliższej szkoły tańca np. https://taniec.com.pl. Również wiele klubów fitness oferuje tego rodzaju lekcje, a państwowe szkoły baletowe udostępniają sale „po godzinach”, zarażając taneczną pasją amatorów.

Jaki taniec dla kogo?

Pamiętajmy, że nawet kilkanaście minut jednego dnia jest w stanie dużo zmienić. Zatrzymajmy się, pomyślmy o sobie i zafundujmy sobie chwilę przyjemności. Taniec jest z pewnością dobrą drogą do osiągnięcia równowagi fizycznej oraz psychicznej. Kobiety, chcąc na nowo odkryć w sobie pokłady kobiecości, mogą rozpocząć przygodę z tańcem brzucha, sexy dance, czy tańcami latynoamerykańskimi https://taniec.com.pl/sr/grupy/kobiety/. Mężczyźni będą pewnie skłonni podjąć się bardziej agresywnej stylistyki np. hip hopu, house’u lub tańca breakdance. Osoby, które uważają, że nie mają „smykałki” do tańca, mogą spróbować swoich sił podczas zajęć z tańca użytkowego. Poznają tam podstawowe kroki używane w tańcu towarzyskim, które pozwolą im na wyzbycie się nieśmiałości na parkiecie.

https://www.shutterstock.com/pl/image-photo/group-energetic-hiphop-dancers-focused-on-702288490