Okna pasywne dla domu

Jasiek
wrzesień04/ 2019

Budownictwo pasywne z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Osoby, które już posiadają swoje domy zbudowane normalną techniką budownictwa decydują się na okna pasywne, dzięki którym mogą zaoszczędzić na rachunkach oraz wpłynąć na emisję CO2 do środowiska.

Dobra izolacja, czyli okna pasywne

Okna pasywne przede wszystkim charakteryzują się wysoką izolacyjność. Dzięki specjalnej budowie, która oparta jest bardzo często na trzech szybach wzmocnionych pianką poliuretanową, takie okna są w stanie zatrzymać w naszych domach więcej ciepła. Jest to w szczególności ważne w zimie, kiedy na dworze jest bardzo chłodno. Nie tylko ciepło będzie w domach utrzymywać się przez dłuższy czas. Jeżeli nawet nie będziemy otwierać w takim okresie okien w swoich domach, to zimny wiatr nie będzie w stanie zakłócić nam ciepła wewnątrz. Warto zaznaczyć, że pasywne modele okien, to również bardzo dobra izolacja akustyczna.

Okna na indywidualne zamówienie

Wielkim plusem takich modeli okien jest fakt, że duża większość z nich produkowana jest na indywidualne zamówienie. Dzięki temu wszystko będzie dobrane wymiarowo i nie będziemy musieli obawiać się, że zabraknie nam kilka centymetrów lub też okna będą za duże. Takie wypadki bardzo często zdarzają się przy gotowych oknach, kupowanych w salonie. Z takimi drobnymi awariami można sobie jak najbardziej poradzić. Jednak po co stwarzać sobie dodatkowe kłopoty skoro bez problemu można zamówić idealnie dobrane i zamontowane przez specjalistów okna pasywne.