Obrazy XXI wieku, czyli digital painting

Jasiek
sierpień23/ 2019

W dawnych czasach artysta – malarz miał swoją pracownię, gdzie stały sztalugi z jego najróżniejszymi obrazami. Do tego miał on na sobie fartuch ubrudzony najróżniejszymi kolorami, a w jego ręku spoczywał pędzel, którym akurat kończył jedno ze swoich dzieł. Wizja takiego artysty powoli odchodzi już w zapomnienie, bowiem liczy się obecnie digital painting.

Moda na digital painting

Trzeba przyznać, że z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na digital painting. Warto jednak wiedzieć na czym to polega i czy każdy doskonale będzie się w tym odnajdywał. A więc jest to cyfrowe malarstwo. Do pracy wykorzystujemy najnowsze zdobycze techniki, czyli komputer, laptop i tablet z rysikiem. Nie można jednak zapomnieć, że do tworzenia arcydzieł w tej nowoczesnej technice potrzebne są nam odpowiednie oprogramowania, jak chociażby Photoshop. 

Trudna sztuka opanowania

Digital painting jest dla takich osób, które opanują dane programy od podstaw. Jeżeli ktoś nie zrozumie na czym polega Photoshop, Corel Painter, ArtRage, itd., to nie ma najmniejszych szans na to, że stworzy jakieś fantastyczne dzieło na miarę milionów. W dzisiejszym świecie można znaleźć wielu wspaniałych twórców, którzy nigdy w życiu nie używali czegoś takiego jak sztaluga, czy też podobrazie. W swojej pracy wykorzystują tylko możliwości cyfrowego malarstwa. Do tego ich dzieła warte są naprawdę ogromne pieniądze i są doceniane przez największe sławy z całego świata. W Polsce również mamy takich artystów, którzy tworzą naprawdę wspaniałe obrazy na miarę XXI wieku. 

https://velemental.com/na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie-drzwi-wewnetrznych/ https://vinnvinn.org/hulajnoga-elektryczna-do-uzytku-codziennego/ https://hexi-dump.org/czy-warto-zdecydowac-sie-na-iso-9001/