O czym pamiętać, gdy składa się zamówienie u producenta stojaków reklamowych?

Jasiek
styczeń15/ 2019

Sposób, w jaki eksponuje się produkty, materiały reklamowe oraz stoiska na targach, ma ogromne znaczenie dla zwiększenia sprzedaży i zaufania do marki. Aby zachęcić grupę docelową do kupowania towarów i poznawania oferty przedsiębiorstwa, powinno się postawić na ekspozytory, które dostarczy producent stojaków reklamowych. O czym pamiętać przed złożeniem zamówienia?

Rodzaj i liczba ekspozytorów

Zanim złoży się zamówienie u producenta stojaków reklamowych, powinno się dokładnie przemyśleć, ilu i jakich ekspozytorów potrzebuje się do sklepu, punktu usługowego lub na targi. Przykładowo, w firmowych sklepach, supermarketach, a nawet w dyskontach używa się specjalnych ekspozytorów półkowych z logo i nazwą producenta oferowanych towarów. Na takich półkach ustawia się różne towary z oferty jednej marki. Liczba ekspozytorów zwykle jest uzgadniana ze sklepem, który bierze udział w promocji produktów marki. Jeżeli potrzebuje się stojaków na ulotki i katalogi, powinno się obliczyć, w ilu miejscach chce się je ustawić. Ulotki można umieścić zarówno w firmie, jak i u partnerów lub na stoiskach targowych.

Producent stojaków reklamowych oferuje również inne rodzaje ekspozytorów, między innymi standy i display’e. Przed złożeniem zamówienia powinno się dokładnie sprawdzić pełną ofertę producenta, by dobrze przemyśleć, jakich rozwiązań potrzebuje się do osiągnięcia określonych celów.

Dbałość o spójność identyfikacji wizualnej

Zamawiając stojaki na materiały reklamowe, szczególną uwagę powinno się zwrócić na ich zgodność ze stosowaną identyfikacją wizualną. Producenci stojaków reklamowych mogą wykonać ekspozytory w różnych barwach, kształtach i nanieść na nie wskazane grafiki. Dobrze jest zadbać, by barwy stojaków odpowiadały kolorom stosowanym w identyfikacji wizualnej, na przykład barwom logo. Dodatkowo powinno się używać znaku firmowego, charakterystycznego fontu lub innego elementu, który wskaże, że odbiorca materiałów reklamowych ma do czynienia z konkretną marką. Dzięki temu stojaki staną się spójnym elementem komunikacji firmy z grupą docelową.

Producent stojaków reklamowych może wykonać zarówno ekspozytory do wielokrotnego użytku, jak i stojaki zaprojektowane z myślą o konkretnych targach lub o innym wydarzeniu. Jeżeli ekspozytor ma być wykorzystywany jedynie na jednym evencie, można dodatkowo nanieść na niego datę lub hasło przewodnie imprezy. Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane, gdy organizuje się coroczne wydarzenia lub regularnie bierze się udział w targach branżowych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.brooklyn.pl/.

https://blogscooper.com https://gla-missions.org https://robimytolepiej.pl