Nowoczesna patelnia: zmień nawyki żywieniowe!

Jasiek
kwiecień24/ 2020

Szukając inspiracji na codzienne dania obiadowe czy kolacje często buszujemy po sieci, a w sklepach szukamy świeżych i oryginalnych produktów. Warto mieć świadomość, że na jakość podawanych przez nas potraw olbrzymi wpływ mają również wykorzystywane codzienne garnki i patelnie. Jakie elementy wyposażenia kuchennego wybrać, aby cieszyć się wyjątkowym smakiem potraw każdego dnia?

Innowacje w naszych kuchniach

Topowi producenci stale zaskakują nas nowymi rozwiązaniami – dzisiaj komplety garnków składają się z kilku lub kilkunastu elementów, w tym garnków o różnym rozmiarze oraz z pokrywek tworzonych ze szkła hartowanego. Garnki posiadają liczne elementy dodatkowe, takie jak lejki, cedzaki czy wewnętrzne miarki do odmierzania płynów. Takie garnki z pewnością wpłyną na codzienny komfort gotowania.

Wśród niezbędników kuchennych nie sposób pominąć patelnie. Piękne i poręczne patelnie pozwolą nam realizować marzenia o soczystych i smażonych potrawach. Jaka patelnia będzie odpowiednia do naszej kuchni? Tu również warto postawić na nowoczesne technologie. Innowacyjne patelnie posiadają dno wyściełane powłoką ceramiczną – dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest smażenie na minimalnej ilości tłuszczu i znaczne zmniejszenie kaloryczności przygotowywanych potraw. Powłoka ceramiczna sprawia też, że znacznie minimalizowane jest ryzyko przypalenia potraw. O wygodę użytkowania zadba rączka wykonana z materiału antypoślizgowego.

Znajdź inspirację blisko siebie

Jak gotować zdrowo? Specjaliści od dietetyki oraz żywienia podkreślają, jak ważne jest wykorzystywanie sezonowych owoców i warzyw, szczególnie w okresie wiosny i lata. To właśnie one zapewnią nam najwięcej cennych składników odżywczych i witamin. Warto także korzystać z przepisów udostępnianych w sieci czy też książkach kucharskich.