Kuchnia nie musi być nudna – sprawdź najnowsze trendy

Kuchnia nie musi być nudna – sprawdź najnowsze trendy
Jasiek
wrzesień29/ 2017

Kuchnia kojarzona jest przede wszystkim jako miejsce przyrządzania posiłków lub ich wspólnego spożywania wraz z rodziną. Aranżując nasze mieszkanie dbamy o to, aby w kuchni nie zabrakło w odpowiedniej ilości miejsca na przechowywanie przyborów kuchennych. Podczas mierzenia i projektowania nie starcza nam jednak czasu na zastanowienie się, jak sprawić, by kuchnia była nietuzinkowa i dopasowana do naszych potrzeb.

Szukaj ciekawych inspiracji!

Inspiracji na nietuzinkową kuchnię szukaj przede wszystkim w magazynach wnętrzarskich – znajdziemy ich w kioskach wiele, każdy z nich prezentuje ciekawe aranżacje kuchni, ale nie tylko. Dodatkowym atutem jest to, że polskie wydawnictwa podają również adresy sklepów, gdzie możemy znaleźć produkty wykorzystane w prezentowanych aranżacjach. To spore ułatwienie. Zainspirować możemy się również zdjęciami zamieszczanymi w sieci, na stronach poświęconych dekoratorstwu. Istotne jest jednak to, aby wyznaczyć sobie budżet – w przypadku mebli i dodatków do kuchni nie istnieje górna granica ceny.

Meble kuchenne to osobny temat, który należy gruntownie przemyśleć. Kupno mebli kuchennych na wymiar to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, szczególnie do małych pomieszczeń, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Meble takie tworzone są z desek meblowych – odznaczają się one względnie dużą odpornością na uszkodzenia i działanie wilgoci. Wierzch płyt pokryty jest laminatami, które dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Wiele laminatów świetnie imituje także naturalne drewno.

A może nietuzinkowa wyspa w kuchni?

Wyspy to coraz powszechniejszy widok w polskich kuchniach. W przypadku mebli kuchennych z wyspami  najlepiej sprawdzają się one w średnich lub dużych pomieszczeniach. Wewnątrz wysp znajdziemy dodatkowe miejsce na przechowywanie przyborów kuchennych. Na płycie górnej wyspy możemy urządzić punkt pracy lub też pozostawić go jako powierzchnię idealną do porannej kawy czy herbaty.

https://pier-agence.com https://andrzejurbanowicz.pl https://musicinfium.com/jak-udowodnic-porysowanie-auta-sprawdzamy/