Jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę?

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę?
Jasiek
sierpień24/ 2018

Pierwsze jesienne podmuchy czuć już każdego ranka – powietrze jest zdecydowanie bardziej rześkie, temperatura spada niżej w ciągu nocy. To znak, że za chwilę będziemy mogli cieszyć się wspaniałą jesienią. To dobry okres na to, aby zastanowić się jak skutecznie ochronić nasze meble ogrodowe przed chłodem i zabrudzeniami w czasie zimy. Co oferują nam producenci?

Dlaczego meble powinny być zabezpieczone na okres zimy?

Obecnie meble ogrodowe tworzy się z różnorodnych tworzyw, najczęściej syntetyków. Są one odporne na zmienne warunki atmosferyczne, ale również na odkształcanie, działanie wody, wilgoć. Pozostawianie ich jednak na dłużej na działanie deszczu czy mrozu może finalnie skończyć się zniszczeniem mebla. Aby więc jak najdłużej cieszyć się wspaniałą ozdobą tarasu musimy zadać sobie pytanie: Jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi?

Wybierz pokrowce na meble ogrodowe!

Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie pokrowców. Pokrowce na meble balkonowe czy ogrodowe tworzone są z opatentowanych tkanin, wysoce odpornych na wnikanie brudu, wilgoci, zarysowania czy ścieranie. Tkaniny takie jak AeroCover® to tworzywa wysokiej klasy, nie tylko pokryte warstwami poliuretanu, ale również pozwalające na zmniejszanie kondensacji wilgoci. Dzięki nim na powierzchni mebli ogrodowych nie pojawi się pleśń!

Pokrowce na meble balkonowe to idealne rozwiązanie w przypadku przechowywania mebli na świeżym powietrzu. Ich zwarta struktura pozwala na doskonałą ochronę bez względu na panujące wokół warunki. Dodatkowo producenci zaopatrzyli pokrowce w poręczne ściągacze, dzięki którym możliwe jest lepsze dopasowanie pokrowca do powierzchni i kształtu mebla. Po zakończeniu użytkowania pokrowce możemy schować do poręcznego pojemnika.

https://veryfine.pl/przytulna-przestrzen-wypoczynkowa-w-sercu-domu-salon/ https://myvatn.org https://szalonypodroznik.pl/tymczasowe-znaki-i-tablice-informacyjne-na-drogach/