Jak dobrze inwestować w nieruchomości?

Jasiek
listopad06/ 2018

Zaczynasz rozglądać się za nieruchomością inwestycyjną, bo słyszałeś, że to dobra lokata kapitału? To prawda, ale jak każda prawda obiegowa warta jest weryfikacji. Co musisz wiedzieć, by zainwestować swoje pieniądze w sposób sensowny? Poznaj podstawy lokaty kapitału w nieruchomości inwestycyjne.

Lokalizacja to nie wszystko

Decydując się na inwestowanie w nieruchomość inwestycyjną musisz przede wszystkim pamiętać o tym, że sama dobra lokalizacja nie wystarczy. Owszem, jest pożyteczna, gdyż ułatwia szybkie wynajęcie i podnosi cenę, niemniej jednak nie jest jedynym czynnikiem decydującym o powodzeniu przedsięwzięcia.

Ważne są też warunki, jakie możesz zaoferować swoim potencjalnym najmującym. Im wyższy standard tym oczywiście wyższa cena, ale w tym wypadku może to oznaczać również i problemy ze znalezieniem kogoś chętnego.

Obsługa prawna nieruchomości inwestycyjnej

Jak każda nieruchomość, także i w przypadku inwestycji w nieruchomości inwestycyjne musisz pamiętać o wymogach prawnych. Nie chodzi tu tylko o obsługę w czasie procesu kupowania danej nieruchomości, ale też o jej dalszą obsługę prawną. Pisanie umów z najemcami to jedna z tych właśnie form obsługi prawnej.

Ważne jest też opłacanie podatków, jakie będziesz czerpał z zysków powstałych na skutek ulokowania swojego kapitału w nieruchomość inwestycyjną. Dzięki legalnemu działaniu zapewnisz sobie nie tylko spokój ducha, ale również i unikniesz ewentualnych kar, jakie mogłyby pojawić się w razie wykrycia procederu nielegalnego wynajmu.

Obsługa techniczna

Warto pamiętać też i o tym, że nieruchomości wymagają utrzymania w należytym porządku, zwłaszcza jeśli nie są w danym czasie przez nikogo zajęte. Jeśli będziesz aktywnie szukał potencjalnych klientów warto o to zadbać. Nie ma problemu jeśli posiadasz mieszkanie na wynajem, ale jeśli masz wiele nieruchomości lub też zdecydowałeś się ulokować oszczędności w nieruchomość inwestycyjną w dużej odległości od miejsca zamieszkania może pojawić się problem.

Zaradzić temu możesz oczywiście dzięki wynajęciu odpowiedniej firmy, która zajmie się nieruchomością inwestycyjną w trakcie poszukiwania osób zajętych jej wynajęciem. Na rynku istnieje obecnie wiele firm oferujących tego rodzaju usługi.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – nieruchomości inwestycyjne

http://marriagematterstokids.org/wygodne-oficerki-jezdzieckie-idealne-buty-dla-jezdzca/ https://hcfsc.org/nowoczesne-kuchnie-jak-je-zaprojektowac/ http://sigrs-gisor.org/czaprak-o-czym-nalezy-pamietac-podczas-zakupu/