Jak dbać o meble metalowe?

Jasiek
październik10/ 2018

Metalowe przedmioty – krzesła loft, sejfy czy stoły warsztatowe – podobnie jak wszystkie inne meble wymagają regularnej i właściwej pielęgnacji oraz specjalistycznej konserwacji. Jak zatem o nie dbać, aby móc samodzielnie przedłużyć ich żywotność i zapewnić im wspaniały wygląd na długie lata?

Czyszczenie metalowych mebli

Wyroby wykonane z metalu należy czyścić przy pomocy wody z dodatkiem delikatnego preparatu myjącego. Może to być zwykłe naturalne mydło, jednak warto upewnić się, czy nie zawiera ono przypadkiem żadnych chemicznych substancji.

Aby metalowe krzesło loft przepięknie błyszczało, można przetrzeć jego powierzchnię roztworem wykonanym z wody i sody oczyszczonej. Tej metody nie należy jednak stosować zbyt często – raz w miesiącu w zupełności wystarczy.

Istnieją też specjalne preparaty przeznaczone do usuwania rdzy z metalu. Warto mieć je w domu.

Właściwe użytkowanie

Odpowiednia eksploatacja mebli metalowych może znacząco wpłynąć na ich ogólną żywotność. Czasem to właśnie działalność człowieka doprowadza do przedwczesnego niszczenia się wyrobów i prędkiego występowania na nich nowych uszkodzeń.

Metal nie lubi wilgoci, dlatego powinien być przetrzymywany w suchych pomieszczeniach. Należy uważać na to, aby nie przenieść na jego powierzchnię żadnych chemicznych substancji i po każdym jego wyczyszczeniu dokładnie osuszać go przy pomocy zwykłych ręczników papierowych. Przemoczony stanie się bardziej podatny na uszkodzenia mechaniczne.

W teorii każde metalowe krzesło loft powinno zostać pokryte dodatkową substancją zabezpieczającą. Aby nie dopuścić jednak do jej przedwczesnego przetarcia, należy uważać na to, by nie stawiać bezpośrednio na metalowych powierzchniach przedmiotów o zbyt dużej wadze.

Konserwacja

W większości przypadków meble metalowe pokrywane są przed producentów specjalnymi powłokami lakierniczymi. Jakie są ich właściwości?

Taka powłoka chroni meble przed działaniami najróżniejszych czynników zewnętrznych. Zabezpiecza ich powierzchnię i sprawia, że jest ona mniej podatna na możliwe uszkodzenia.

Meble wykonane z metalu warto mimo wszystko pokryć czasem nową warstwą świeżego preparatu przeznaczonego do konserwacji tego typu wyrobów. Dzięki temu będą one trwalsze.

Stoliki loft znaleźć można w ofercie spokko.pl

https://healthysaulttribe.com/bezpieczny-kask-do-jazdy-konnej/ https://winkst.org/spodnie-na-konia-podstawowy-element-ubioru-jezdzca/ https://autism-tr.org/podstawowe-wyposazenia-dla-konia-derka-polarowa/