Drewniane meble – hit czy przeżytek?

Jasiek
sierpień30/ 2018

Przeglądając wnętrzarskie inspiracje publikowane w sieci, nie sposób nie zauważyć, że coraz większa rzesza architektów przemyca do swoich prac naturalne akcenty. Mimo tego, że jeszcze jakiś czas temu masowo wyposażaliśmy swoje mieszkania w minimalistyczne, lekkie meble z białej płyty MDF, to dzisiaj coraz chętniej powracamy do starych, sprawdzonych rozwiązań – mebli z litego drewna. Czy drewniane meble współgrają z nowoczesną koncepcją dominującą w modnych mieszkaniach? Dlaczego warto postawić właśnie na naturalny surowiec? Sprawdź!

Minimalizm w naturalnej odsłonie

Jeśli drewniane meble dalej kojarzą Ci się z ciężkimi, zdobionymi kredensami czy masywnymi stołami, musimy wyprowadzić Cię z błędu! Kolekcje czołowych producentów zachwycają minimalistycznym wzornictwem, które doskonale odpowiada królującym trendom. Proste kształty, jasna struktura drewna i nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne to wyjątkowe połączenie, które wnosi do wnętrz klasę i świeżość. Dużą popularnością cieszą się również meble z łączonych materiałów, głównie z drewna i szkła lub drewna i metalu. Urozmaicenie aranżacji salonu, sypialni, kuchni czy nawet łazienki drewnianymi akcentami ociepla wnętrze, dodaje mu przytulności. Aby przekonać się, jakie rozwiązania są teraz na czasie, sprawdź ofertę mebli prezentowanych na stronie notodo.pl.

Meble na lata

Walory mebli z drewna nie kończą się na zachwycającej estetyce. W parze z ciekawym designem idzie bezwzględna trwałość. Odpowiednio przygotowane drewno nie niszczeje wraz z upływem czasu, odporne jest na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Drewnianym szafom i łóżkom niestraszne są żadne obciążenia. Ponadto, ewentualne uszkodzenie nie oznacza konieczności wymiany całego mebla, ponieważ drewniane powierzchnie można niskim kosztem poddać renowacji.

http://rosequarterdevelopment.org/miesniochwat-najwazniejsze-informacje/ https://zhongchenzi.com/dodatki-do-ogrodu-aranzacja-dopieta-na-ostatni-guzik/ https://inveno.com.pl/cisza-i-spokoj-na-lonie-natury/