Dlaczego w Polsce istnieje tak duże zainteresowanie domami szkieletowymi?

Jasiek
marzec09/ 2018

Bez wątpienia posiadanie własnego domu to spory profit – nie tylko nie musimy martwić się sąsiadami za ścianą, ale również możemy znacznie powiększyć swoją przestrzeń życiową. Dla innych dom jednorodzinny kojarzony jest przede wszystkim z ogrodem – tam można się relaksować, urządzać grille. Czy budowa domu jednorodzinnego jest dzisiaj opłacalna?

Dom Twoich marzeń na wyciągnięcie ręki!

Wybudowanie domu jest dzisiaj znacznie łatwiejsze niż 20-30 lat temu. Nie musimy wznosić domu własnymi rękami, a środki pozyskać możemy przy pomocy kredytu. Wysoka cena za własny dom zdaje się nie odstraszać potencjalnych właścicieli – dom oznacza dla nich stabilność i bezpieczeństwo. Od niedawna na polskim rynku możliwe jest wybudowanie domu drewnianego. Moda na ten rodzaj konstrukcji przywędrowała do nas ze Skandynawii i Kanady. Wykorzystanie drewna jako głównego materiału budulcowego sprawiło, że konstrukcja może być wznoszona znacznie szybciej i w mniejszych kosztach.

Zastosowanie drewna w konstrukcjach szkieletowych sprawia też, że nie ma potrzeby czekania na cieplejsze dni – budowa domu może rozpocząć się bez względu na porę roku.

Firmy takie jak mawit.com.pl oferują swoim klientom przede wszystkim ciekawe projekty domów drewnianych. Wśród nich znajdziemy domy piętrowe i parterowe z możliwością zabudowania poddasza. Wnętrza są przestronne i doskonale oświetlone za sprawą licznych okien. Funkcjonalność podnosi garaż wbudowany w bryłę domu.

Koszty, terminy i możliwości

Koszt wybudowania domu drewnianego znacznie odbiega od domu murowanego – szacuje się, że kwota jest niższa o ok. 35%. Dodatkowo sama budowa nie trwa długo. W zależności od tego w jakim stanie dom ma być oddany budowa trwa od 2 do 8 miesięcy. W późniejszym czasie istnieje możliwość rozbudowania domu drewnianego.

 


 

https://janeshaphotography.com https://atmlive.pl https://pandeo.pl