Czy technorattan jest nada modny?

Jasiek
lipiec19/ 2019

Olbrzymia ilość możliwości aranżacyjnych sprawia, że bez trudu możemy stworzyć piękny zakątek wypoczynkowy dla nas i naszych bliskich. Wystarczy kilka dobranych mebli, dodatków, parasol ogrodowy. Jakie propozycje przygotowali dla nas topowi producenci? Na jakie elementy zwracać uwagę kupując wymarzony komplet wypoczynkowy? Zapraszamy do lektury!

Trwałe meble outdoorowe w ogrodzie

Czym powinny odznaczać się idealne meble tarasowe czy ogrodowe? Z pewnością chcemy, aby były piękne i przykuwały wzrok. Dzisiaj projektanci proponują nam piękny design mebli, dzięki którym stworzymy elegancki i funkcjonalny kącik wypoczynkowy w ogrodzie. Nie mniej ważna jest trwałość mebli i ich odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Poprzez wykorzystanie aluminium malowanego proszkowo możliwe stało się stworzenie lekkich i trwałych stelaży, odpornych na wilgoć i pojawianie się rdzy. Co z materiałami wierzchnimi? Współcześnie olbrzymim zainteresowaniem cieszą się meble ogrodowe wypoczynkowe z technorattanu. Technorattan jest tworzywem o nieporowatej strukturze, która nie chłonie brudu – dzięki temu mebel na długi czas zachowuje piękny wygląd, a jego czyszczenie nie sprawia żadnych problemów.

Jak chronić się przed promieniowaniem UV?

Wiele mówi się dzisiaj o konieczności ochrony przed silnym promieniowaniem słonecznym. Nadmierna ekspozycja na słońce może skutkować poparzeniami na skórze, zawrotami głowy. Obecnie do wyboru mamy dwa ciekawe rozwiązania – jednym są nowoczesne parasole ogrodowe, drugim: pergole. Bez względu na wybór możemy mieć pewność, że zakupiony produkt będzie wykonany z trwałych tworzyw, odpornych na zmienne warunki pogodowe. Dzięki pergoli uda nam się zadaszyć wybraną część tarasu czy ogrodu. Dach pergoli metalowej jest rozsuwany.