Czy praca biurowa musi wiązać się z bólami kręgosłupa?

Czy praca biurowa musi wiązać się z bólami kręgosłupa?
Jasiek
grudzień07/ 2017

Wielogodzinne przesiadywanie przy komputerze wiąże się z licznymi konsekwencjami. Przede wszystkim cierpią nasze oczy, które narażone są na promieniowanie monitora. W dalszej kolejności musimy liczyć się ze znużeniem, zmęczeniem i bólami głowy. Najbardziej narażony na kontuzje jest jednak nasz kręgosłup i stawy. Przesiadywanie przez długi czas w jednej pozycji to prawdziwa udręka dla naszego układu kostnego!

Dlaczego praca przy biurku tak źle wpływa na nasze zdrowie?

Nie trzeba nikogo przekonywać, że praca w jednej pozycji przez wiele godzin nie jest dobra dla naszego ciała. Mięśnie nie pracują, przeciążone są natomiast okolice naszego kręgosłupa, który nie ma odpowiedniego podparcia i nie możemy go odciążyć. Problemem są także nasze ramiona, ułożone stale w jednej pozycji nad klawiaturą. Z czasem zaczniemy odczuwać ból również w okolicach nadgarstków.

Aby zapobiec jak najdłużej tym kłopotom konieczne jest zapewnienie sobie wygodnego fotela biurowego – znajdziemy je w sklepach meblowych stacjonarnych, internetowych, również u samych producentów, którzy zaoferują nam zdecydowanie najszerszy wybór. Fotele biurowe obrotowe okażą się strzałem w dziesiątkę bez względu na to, czy pracujemy w biurze, czy w domu, czy też krzesło ma być przeznaczone dla nastolatka podczas nauki. Kluczem do zapobiegania dolegliwościom bólowym jest odpowiednia budowa krzesła oraz możliwość regulacji wysokości siedziska, odchylenia oparcia, podłokietników. Takie krzesła znajdziemy na stronie krzesloteka.pl.

Czy modne znaczy również „wygodne”?

Coraz więcej klientów sklepów z krzesłami wybiera modele modne, które królują w licznych magazynach wnętrzarskich. Musimy być jednak świadomi, że nie każde krzesło wykonane zgodnie z modą będzie odpowiednie dla naszego kręgosłupa.

https://pedes2016.org https://firefoxstory.com https://alfredotavares.com