Czy meble na wymiar to dobry wybór do kuchni?

Czy meble na wymiar to dobry wybór do kuchni?
Jasiek
sierpień31/ 2017

Dobre meble do kuchni to przede wszystkim meble odporne na uszkodzenia – mówią sprzedawcy doświadczeni w oferowaniu rozwiązań kuchennych. Faktycznie w kuchni meble narażone są na różnorodne czynniki: brud, para wodna, woda, tłuszcz. Jakie rozwiązania okażą się najlepsze w takich pomieszczeniach?

Meble wykonane z płyt meblowych

Zdecydowanie najczęściej stosowanym rozwiązaniem do kuchni są płyty meblowe. Obecnie w ofercie sklepów meblowych znajdziemy klasyczne płyty do wykonywana mebli skrzyniowych, tapicerowanych. Nowością są płyty odporne na wilgoć. Te ostatnie stanowią ciekawy materiał właśnie do kuchni, gdzie powierzchnie narażone są na działanie wilgoci, wody, wnikanie brudu, tłuszcz, wysoką temperaturę. Wnętrze płyty wypełniają sprasowane elementy drewniane. Wierzch płyty pokrywany jest laminatami. Równie ich wybór jest niezwykle szeroki – w przypadku mebli stosowane są laminaty jednostronne (zdobione z jednej strony) lub klasyczne laminaty do płaskich powierzchni. Klienci do wyboru mają również teksturę laminatu. Najczęściej spotykane to laminat gładki matowy, perlisty, o strukturze drewna. Laminaty są produktami nieprzepuszczalnymi: oznacza to, że ich struktura nie jest porowata. Dzięki temu czyszczenie mebli nie będzie problemem.

Meble na wymiar!

Jak najskuteczniej wypełnić powierzchnię kuchni? Najlepszym rozwiązaniem okazują się meble kuchenne na wymiar. Obecnie możemy samodzielnie zaprojektować kuchnię i jej wyposażenie dzięki nowoczesnym kreatorom dostępnym online, lub też zlecić to zadanie pracownikom wynajętej firmy. Zaletą wykorzystania mebli na wymiar jest możliwość dokładnego wypełnienia przestrzeni kuchennej meblami i zapewnienie sobie wiele miejsca na przechowywanie kuchennych przedmiotów. Jednym z najchętniej wybieranych dostawców tego typu mebli jest marka Torus. O ofercie poczytamy na stronie torusmeble.pl.

https://034548.org https://mastermedia.info.pl https://elblagonline.pl/20230308359951/czy-warto-miec-ubezpieczenie-dla-psa