Czy budowa domu to dzisiaj opłacalna inwestycja?

Czy budowa domu to dzisiaj opłacalna inwestycja?
Jasiek
styczeń10/ 2019

Własny dom to dla wielu z nas powód do dumy, wyznacznik statusu majątkowego. Wybudowanie domu dawniej kojarzyło się przede wszystkim z wieloletnią, niekończącą się inwestycją. Dzisiaj sytuacja zmieniła się diametralnie. Dom możemy wybudować w mniej niż w rok lub też kupić gotowy budynek wprost od dewelopera. Na jakie opcje decydują się Polacy?

Gotowy dom od dewelopera

Gotowe domy od deweloperów są coraz popularniejszym wyborem – klient kupuje dom wykończony od, wewnątrz który może urządzić po swojemu. Niestety, cena takiego budynku wraz z gruntem oraz marżą dla samego dewelopera może czasami przyprawić o zawrót głowy. Taki zakup zazwyczaj wiąże się z olbrzymim kredytem, który zaciągamy na wiele lat. Domy od deweloperów często stawiane są w atrakcyjnej lokalizacji, z czego głównie wynika ich wysoka cena.

Własny dom, który wzniesiemy w kilka miesięcy

Interesują propozycją na polskim rynku są tanie domy całoroczne, tworzone na podstawie drewnianych szkieletów. Taki dom z pewnością spełni marzenia o komfortowym miejscu do życia, Zastosowanie nowoczesnych technologii w przypadku takiego domu pozwala na zapewnienie ciepła i bezpieczeństwa mieszkańcom. Dodatkowo jego budowa trwa od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, czy dom ten ma być oddany w stanie surowym czy deweloperskim. Sama budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolnym miesiącu w roku – pogoda nie ma znaczenia. Jedynym elementem wymagającym schnięcia są fundamenty.

Gdzie znajdziemy projekty domów szkieletowych?

Projekty zaproponują nam topowe firmy, które zajmują się kompleksową budową tego rodzaju domów. Wśród licznych propozycji zaproponowane nam zostaną domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, jak i domy piętrowe. Wszystkie projekty charakteryzują się dużą ilością naturalnego światła wewnątrz, ustawnością.

https://smarter-links.com/jak-pokonac-strach-przed-konmi/ https://hanza.edu.pl/komu-wlasciciwe-sluza-czapsy/ https://velemental.com/na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie-drzwi-wewnetrznych/