Zamykanie naczynek – metoda na rozszerzone naczynka

Jasiek
październik13/ 2018

Rozszerzone naczynka, a więc tak zwane pajączki mogą być przyczyną niezadowolenia ze stanu własnej skóry. Zaczerwieniona siatka nie wygląda estetycznie, nic więc dziwnego, że wiele osób chce się jej pozbyć. Na szczęście jest na to sposób – zamykanie naczynek, które ostatnio staje się coraz bardziej popularne.

Dlaczego na skórze pojawiają się pajączki?

Rozszerzone naczynka mogą być skutkiem wielu schorzeń, tak jak na przykład cukrzyca, problemy z układem krwionośnym, problemy z regulacją hormonalną, nadciśnienie tętnicze, które stanowi bardzo powszechny problem w Polsce. Dodatkowo, tzw. pajączki często są również uwarunkowane genetycznie, wtedy więc zupełnie nie mamy wpływu na to, czy się pojawią czy nie. Rozszerzanie naczynek, zaczerwienienie skóry u niektórych osób nasila się w czasie gwałtownych emocji czy spożywaniu alkoholu jak również w czasie aktywności fizycznej, po wypiciu gorących napojów.

Zabieg

Należy pamiętać, że dzięki laseroterapii i elektrokoagulacji istnieje jedynie możliwość usunięcia objawów w postaci rozszerzonych pajączków, nie można jednak całkowicie wyeliminować ich przyczyny. Zabieg zamykania rozszerzonych naczynek nie chroni przed powstawaniem nowych pęknięć, łagodzi jedynie estetyczną stronę już rozszerzonych naczynek. Aby zapobiec powstawaniu pajączków należy regularnie odwiedzać dermatologa, kontrolować stan skóry, stosować odpowiednią dietę, używać kosmetyków odpowiednich do stanu i rodzaju cery. Zabieg nie uczyni cudów, ale może pomóc znacznie zlikwidować niepożądane zmiany, które mogą przeszkadzać w codziennej pielęgnacji.

Metoda zamykania naczynek – elektrokoagulacja

Elektrokoagulacja (czyli diatermia chirurgiczna) to metoda zamykania naczynek dzięki działaniu prądu o wysokiej częstotliwości. Specjalna elektroda zbliża się do każdego naczynka, po czym ścina znajdujące się w nich białko, dzięki czemu naczynko samo się zamyka oraz uszczelnia. Częstotliwość prądu zależy od ilości występowania rozszerzonych naczynek. Skóra po zabiegu może być nieco czerwona, ze względu na opuchliznę, która, oczywiście, zniknie. Na efekt ostateczny należy poczekać maksimum miesiąc. Za zamknięcie jednego naczynka metodą elektrokoagulacji zazwyczaj płaci się od ok. 20 do 50 złotych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….