Wynajem autokarów – Na co zwrócić uwagę?

Jasiek
wrzesień17/ 2018

Jednym z etapów, którego w żaden sposób nie da się pominąć organizując wyjazd grupowy, jest znalezienie odpowiedniego środka transportu. Takiego, w którym podróż będzie bezpieczna, upłynie w komfortowych warunkach, koszty będą łaskawe dla portfeli pasażerów. Na co zwrócić uwagę wybierając firmę oferującą wynajem autokarów?

Dokąd jedziemy?

Dokąd jedziemy? – To pierwsze pytanie, na które trzeba sobie odpowiedzieć szukając autobusu. Każda trasa ma swoje wymagania i przebiega w różnych warunkach. Szczególnie, jeśli planuje się pokonać znaczną odległość od punktu wyjazdu, do celu podróży.Określenie celu podróży i czasu, jaki ona zajmie pozwoli sprecyzować potrzeby pasażerów i wybranie autobusu, który je zaspokoi. Klimatyzacja i toaleta z pozoru wydają się mało znaczące. Przy długich podróżach takie wyposażenie może jednak okazać się na wagę złota.

Ile osób wsiądzie do autobusu?

Wiele firm oferujących wynajem autokarów ma w swojej flocie autobusy różnej pojemności, jeśli chodzi o liczebność przewożonej grupy pasażerów. Dobrze jest więc ustalić, ile osób weźmie udział w danej wycieczce.Każde miejsce w autobusie ma swoją cenę. Nie ma sensu ponosić obarczać kosztami za taki pusty przejazd uczestników wycieczki. Lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie mniejszego autobusu, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć np. na posiłek w przerwie lub zwiedzenie ciekawego miejsca mijanego po drodze.

Na jak długo potrzebny będzie autobus?

Odległość między punktami podróży to nie jedyne kryterium decydujące o kosztach związanych z wynajęciem autokaru. Na cenę usługi w sposób znaczący wpływa również czas, w jakim planuje się z niego korzystać.Wbrew pozorom wynajęcie autobusu na kilka dni może okazać się tańsze, niż zamówienie dwóch przejazdów – po jednym w obie strony. Wiele firm oferujących wynajem autokarów obniża koszty proporcjonalnie do czasu wynajęcia.To, jak długo planuje się korzystać z autobusu, będzie miało znaczenie również pod względem godzin, jakie za kierownicą będzie musiał spędzić jeden szofer. To kwestia uregulowana prawnie i może okazać się, że wraz z autokarem trzeba będzie wynająć drugiego kierowcę – zmiennika. Problem ten można rozwiązać np. planując postoje noclegowe, jeśli przejazd ma zająć kilkanaście godzin lub więcej. Trzeba przy tym pamiętać, by pokryć koszt noclegu i posiłków dla kierowcy.

Artykuł powstał we współpracy z firmąEmilbus – przewozy autokarowe

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….