Wybieramy najlepsze odżywki i kondycjonery do włosów

Jasiek
październik01/ 2019

Odżywki, kondycjonery, olejki i serum – to produkty coraz częściej używane przez nas do pielęgnacji włosów. Pragniemy, aby nasze włosy były zdrowe, lśniące, elastyczne i sprężyste. W poszukiwaniu odpowiednich produktów warto zwrócić się do specjalistów i skorzystać ze sklepów, gdzie znajdziemy szeroki wybór najlepszych produktów. Czym kierować się podczas wyboru odżywek, masek i kondycjonerów?

Kuracja z wykorzystaniem naturalnych składników

Fryzjerzy coraz częściej zwracają się w stronę natury – zastosowanie produktów pielęgnacyjnych z dodatkiem naturalnych wyciągów z ziół, kwiatów są wykorzystywane każdego dnia w salonach fryzjerskich. Cennym produktem są również liczne oleje, których regularne stosowanie pozwala na wygładzenie i uelastycznienie struktury włosa.

Mocno zniszczone włosy wymagają specjalistycznej kuracji – w takich przypadkach zalecane jest wykorzystywanie masek i odżywek z dodatkiem ceramidów, których zadaniem jest wypełnienie struktury włosa i podniesienie jego odporności na uszkodzenia. Maski i odżywki wykorzystywane do intensywnej regeneracji to świetny sposób na to, aby przywrócić włosom blask i elastyczność.

Włosy często stylizowane

Chcąc prezentować się naprawdę elegancko często poddajemy nasze włosy licznym zabiegom stylizacyjnym. Najczęściej jest to suszenie gorącym powietrzem w połączeniu ze stosowaniem szerokich szczotek i pianek do włosów. Nadmierna ekspozycja na gorące powietrze sprawia, że włosy stają się wypłowiałe, przesuszone. W takich przypadkach warto zadbać o odpowiednie kosmetyki – mówią specjaliści z hurtowni fryzjerskiej hair-shop.pl. Podstawą okażą się odżywi (stosowane po każdym myciu głowy) i maski, które warto stosować raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie. W przypadku masek ważne jest to, jak zabezpieczamy włosy: po nałożeniu preparatu włosy zabezpieczamy czepkiem kosmetycznym, kolejno zaś głowę owijamy turbanem z ręcznika. Podwyższona temperatura pozwoli na uwolnienie cennych składników kosmetyku.

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….