Wybieramy elementy do ogrodu

Jasiek
Czerwiec12/ 2019

Piękny, zadbany ogród to niewątpliwie wspaniała ozdoba i powód do dumy. Coraz częściej ogrody wykorzystujemy jako miejsce idealne do odpoczynku. Poprzez wybranie konkretnych zestawów mebli outdoorowych czy też pergoli metalowej możliwe jest stworzenie przestrzeni dopasowanej do naszych indywidualnych potrzeb. Na co zwracać uwagę podczas kupowania wyposażenia outdoorowego?

Materiały – jakie okażą się najlepsze?

Najważniejszym zagadnieniem podczas wybierania mebli i dodatków ogrodowych jest trwałość materiałów. Obecnie topowi producenci zaoferują nam meble wykonane na aluminiowych stelażach malowanych proszkowo. Dzięki temu stelaże zabezpieczone są przed działaniem wilgoci, wnikaniem rdzy, odkształcaniem. Zastosowanie aluminium pozwoliło również na znaczne zmniejszenie wagi mebla. Wśród materiałów wierzchnich króluje technorattan oraz materiały o strukturze hydrofobowej.

Jak uchronić się przed słońcem?

Do niedawna najpopularniejszym sposobem na ochronę przed silnym słońcem było wykorzystywanie parasoli ogrodowych. Dzisiaj pragniemy skuteczniejszej ochrony. Jedną z ciekawszych opcji jest pergola metalowa, która nie tylko zapewni nam komfortowy cień, ale także pozwoli wzbogacić przestrzeń tarasu czy ogrodu i znacząco podnieść estetykę. Co warto wiedzieć o pergolach?

Innowacyjne pergole na tarasach i w ogrodach

Nowoczesne pergole to interesująca propozycja, szczególnie kiedy pragniemy skutecznej ochrony przed słońcem czy deszczem. Poprzez zastosowanie tworzyw wysokiej klasy udało się uzyskać pełną ochronę przed promieniowaniem UV oraz deszczem, przez co z pergoli możemy korzystać z bez względu na taczającą nas aurę. Dachy pergoli tworzone są z aluminiowych listew lub tkanin technicznych – oba tworzywa nie nagrzewają się, więc w cieniu pergoli panuje przyjemny chłód.

 

 

https://mastermedia.info.pl krzesełko do karmienia Baby Design Penne zobacz tu apartamenty w Szczawnicy ortodoncja katowice