W trosce o prywatność – zasłony w oknach

Jasiek
Luty16/ 2019

Zasłony montujemy w oknach z różnych względów – wiele zależy od funkcji pomieszczenia. W salonie główną rolą zasłon jest zapewnienie domownikom prywatności, w sypialni – ochrona przed słońcem wczesnym rankiem, a w gabinecie lekarskim – nieodpuszczenie do sytuacji, że ktoś z zewnątrz podgląda pacjenta i lekarza, szczególnie na parterze.

Zasłony gotowe jako recepta na potrzebę prywatności

W dzisiejszych czasach można jeszcze zastanawiać się czy istnieje coś takiego jak potrzeb prywatności. Czasem można odnieść wrażenie, że w dobie ujawniania tylu informacji na portalach społecznościowych ta potrzeba już zanikła.

Tymczasem bardzo chętnie chronimy nasz dom, traktując go jak swego rodzaju twierdzę. Mój dom – moja twierdza. Montujemy zasłony gotowe, montujemy rolety i inne zabezpieczenia, nie mówiąc już o alarmach i systemach ochrony, która w razie zagrożenia ma zjawić się w kilka minut.

Prywatność w gabinecie lekarskim

Są takie sytuacje, kiedy prywatności pragniemy szczególnie. Tak dzieje się między innymi w gabinecie lekarskim, kiedy musimy odsłonić swoje ciało przed lekarzem, aby ten mógł przeprowadzić badanie. Trudno wyobrazić sobie odsłonięte okna u lekarza ginekologa podczas badania kobiety czy też u proktologa lub lekarza innej krępującej specjalności.

Szczególnie w prywatnych placówkach można spotkać się ze zrozumieniem dla ludzkiego wstydu i potrzeby prywatności. Coraz częściej w gabinetach można spotkać się z tym, że okna są po prostu zasłonięte i nikt niepożądany nie ma możliwości przez te okna spojrzeć. Wybór materiałów do takich zastosowań na pewno jest szczególny.

Prywatność u innych usługodawców

Ponieważ coraz bardziej zależy nam na prywatności, wybór zasłon gotowych uwzględnia rosnące zapotrzebowanie na stworzenie tej prywatności w sektorze usług. Wśród wielu miejsc, gdzie zasłony w oknach na pewno będą przydatne, znajduje się między innymi salon fryzjerski, salon kosmetyczny czy gabinet fizjoterapeuty.

Nie mamy ochoty być mimowolnymi świadkami tego, jak usługodawca wykonuje usługę na obcej dla nas osobie. Nawet, jeżeli chcielibyśmy co nieco podejrzeć – jest to przecież niezbyt etyczne i na pewno warto poskromić swoją ciekawość. Zasłony są na swoim miejscu nie bez celu.

Zasłony gotowe dostępne są w ofercie spokko.pl

Tagi: ,
http://marriagematterstokids.org http://source-reklama.pl https://piszemydlaciebie.pl