W poszukiwaniu inspiracji na piękny taras

Jasiek
Listopad22/ 2019

Gdzie szukać odpoczynku po długim i męczącym dniu w pracy czy w szkole? Okazuje się, że nasz własny taras może być najlepszą do tego przestrzenią. Wystarczy kilka drobnych kroków, aby nudny taras zmienić nie do poznania i sprawić, aby miejsce to stało się wyjątkowe. Potrzebujemy tylko odpowiednich mebli i zadaszenia przed słońcem!

Podstawa na tarasie powinny być meble – wybierajmy je rozważnie. W olbrzymiej ofercie topowych producentów znajdziemy wiele interesujących kompletów. To, co powinno najbardziej nas interesować to oczywiście trwałość. Meble będą pozostawione na zewnątrz domu i narażone na zmienne warunki atmosferyczne. Aby mogły cieszyć nasze oczy latami konieczne jest by były wykonane z materiałów wysokiej jakości.

Zadaszenie tarasu w formie tarasoli

Jak zapewnić sobie wysoki komfort odpoczynku na tarasie? Z pewnością jednym ze sprawdzonych sposobów jest zadaszenie tarasu, który uchroni nas przed silnym promieniowaniem słonecznym. Nowoczesne tarasole to rozwiązanie wypierające klasyczne parasole ogrodowe. W przeciwieństwie do nich tarasola może zadaszyć cały obszar tarasu, chronić wszystkich użytkowników. Dodatkowo nie wymaga ona stałej regulacji i poprawiania, jak jest w przypadku klasycznych parasoli ogrodowych.

Na stronie tarasola.pl znajdziemy szeroki wybór nowoczesnych tarasoli, wśród których znalazły się modele o dachach z tkanin technicznych i aluminiowych lameli. Bez względu na rodzaj dachu tworzywo nie nagrzewa się, nie chłonie brudu, jest odporne na promieniowanie UV i gwarantuje przyjemny cień.

Budowa tarasoli – co warto wiedzieć?

Konstrukcja tarasoli oparta jest na aluminiowych elementach malowanych proszkowo. Ich kolor wybiera klient z palety ponad 200 klasycznych kolorów i barw imitujących drewno. Wewnątrz konstrukcji ukryty jest system odprowadzania wody. Na szczycie tarasoli umieszczono dach o ruchomej konstrukcji – użytkownik może sam decydować o jego ułożeniu.

dentysta Kraków Nowa Huta apartamenty w Szczawnicy