Sprzątamy mieszkanie, aby stało się bardziej ekologiczne!

Sprzątamy mieszkanie, aby stało się bardziej ekologiczne!
Jasiek
Sierpień31/ 2017

O ekologii mówi się obecnie wszędzie: w szkołach, w pracy, podczas spotkań towarzyskich, przy stole. Dbanie o środowisko to nasz obowiązek, który z czasem stał się… modny! Obecnie każda firma pragnie działać w duchu ekologii, a my sami poszukujemy rozwiązań, które pozwolą nam na życie zgodnie z naturą. Aby jednak do tego dojść konieczne jest krytyczne spojrzenie na to, co mamy w domu!

Plastik – największy wróg dla środowiska

Nie ma wątpliwości, że jednym z najpowszechniejszych produktów w naszych domach jest plastik. To uniwersalne tworzywo stosowane jest dzisiaj praktycznie do wyrobu wszystkiego. Istotne jest jednak to, jak plastik jest w stanie wpłynąć na środowisko naturalne: rozkłada się on setki lat, a dodatkowo może powodować pożary, zatrucia. Jedną z najpopularniejszych form plastiku są reklamówki plastikowe. Przynosimy je ze sklepów, nierzadko jednak są one stosowane w formie torebek reklamowych. Takie reklamówki zalegają u nas w mieszkaniach, rzadko kiedy wykorzystujemy je do innych celów niż przechowywanie. Zamiast więc przynosić kolejne reklamówki ze sklepów zainwestujmy w klasyczny koszyk zakupowy lub też torby papierowe czy płócienne. Dzięki nim zmniejszymy ilość plastikowych reklamówek w domu. Torby papierowe zwykłe i prezentowe znajdziemy u producenta induplo.pl.

Oszczędzaj wodę, prąd, zainwestuj w dom

Aby jeszcze lepiej wpisać się ekologiczną filozofię warto rozważyć zamontowanie przy domu przydomowej oczyszczalni ścieków oraz paneli słonecznych na dachu domu. Szczególnie te ostatnie stają się w Polsce modne, a wiele gmin dofinansowuje takie przedsięwzięcia. Dzięki zastosowaniu urządzeń tego typu będziemy mogli wykorzystywać odzyskaną energię słoneczną np. do ogrzewania wody do kąpieli. To rozwiązanie pozwoli nam także na spore oszczędności!