Sprzątamy mieszkanie, aby stało się bardziej ekologiczne!

Sprzątamy mieszkanie, aby stało się bardziej ekologiczne!
Jasiek
Sierpień31/ 2017

O ekologii mówi się obecnie wszędzie: w szkołach, w pracy, podczas spotkań towarzyskich, przy stole. Dbanie o środowisko to nasz obowiązek, który z czasem stał się… modny! Obecnie każda firma pragnie działać w duchu ekologii, a my sami poszukujemy rozwiązań, które pozwolą nam na życie zgodnie z naturą. Aby jednak do tego dojść konieczne jest krytyczne spojrzenie na to, co mamy w domu!

Plastik – największy wróg dla środowiska

Nie ma wątpliwości, że jednym z najpowszechniejszych produktów w naszych domach jest plastik. To uniwersalne tworzywo stosowane jest dzisiaj praktycznie do wyrobu wszystkiego. Istotne jest jednak to, jak plastik jest w stanie wpłynąć na środowisko naturalne: rozkłada się on setki lat, a dodatkowo może powodować pożary, zatrucia. Jedną z najpopularniejszych form plastiku są reklamówki plastikowe. Przynosimy je ze sklepów, nierzadko jednak są one stosowane w formie torebek reklamowych. Takie reklamówki zalegają u nas w mieszkaniach, rzadko kiedy wykorzystujemy je do innych celów niż przechowywanie. Zamiast więc przynosić kolejne reklamówki ze sklepów zainwestujmy w klasyczny koszyk zakupowy lub też torby papierowe czy płócienne. Dzięki nim zmniejszymy ilość plastikowych reklamówek w domu. Torby papierowe zwykłe i prezentowe znajdziemy u producenta induplo.pl.

Oszczędzaj wodę, prąd, zainwestuj w dom

Aby jeszcze lepiej wpisać się ekologiczną filozofię warto rozważyć zamontowanie przy domu przydomowej oczyszczalni ścieków oraz paneli słonecznych na dachu domu. Szczególnie te ostatnie stają się w Polsce modne, a wiele gmin dofinansowuje takie przedsięwzięcia. Dzięki zastosowaniu urządzeń tego typu będziemy mogli wykorzystywać odzyskaną energię słoneczną np. do ogrzewania wody do kąpieli. To rozwiązanie pozwoli nam także na spore oszczędności!

http://artexint.com.pl/nasza-marka-w-social-mediach/ http://raildude.pl/zadecyduj-jakie-oswietlenie-na-taras-kupic/ http://fluent-access.com/sposob-na-sukces-w-sieci/